Lód pognębił kierowców z Iowa. Ciężarówki składały się jak scyzoryki


Pogoda dała się we znaki kierowcom z amerykańskiego stanu Iowa. Lodowica i marznący deszcz zamieniły tamtejsze drogi w ślizgawkę. Sporo aut wylądowało w rowach, a kłopoty miał nawet policyjny radiowóz.

W niedzielę na drogach w Iowa pojawiła się warstwa lodu. Sytuację pogarszał marznący deszcz. Kierowcy nie radzili sobie w takich warunkach i niejeden z nich stracił panowanie nad pojazdem.

Miejscowa policja odebrała dziesiątki zgłoszeń o wypadkach i kolizjach. Niektórzy funkcjonariusze mogli na własnej skórze odczuć skalę trudności, bo sami mieli kłopoty z opanowaniem radiowozu na śliskiej nawierzchni.

Poślizg za poślizgiem

Panowanie nad pojazdem stracił kierowca jednej z ciężarówek. Auto wpadło do rowu i dachowało. Choć wypadek wyglądał groźnie, mężczyzna nie został poważnie ranny. Do szpitali z lekkimi obrażeniami trafiło tez kilku uczestników innych wypadków.

Na międzystanowej trasie nr 80 niedaleko Williamsburga doszło do łańcuchowej kolizji ciężarówek. W czterech z nich naczepy złożyły się jak scyzoryki, gdy auta wpadły w poślizg. Trzy jadące za nimi wpadły do rowu.

Autor: js/rs / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości