Listopad w lipcu? Ładnie tylko na zachodzie

Prognoza pogody na dzień 6 lipca
Prognoza pogody na dzień 6 lipca
Prognoza pogody na dzień 6 lipca

W środę znowu brzydko w przeważającej części kraju. Pogodnie tylko na zachodzie. Na pocieszenie - temperatura wzrośnie nawet do 27 st. C. Pogoda będzie się stopniowo poprawiać, ale biomet w większości kraju będzie nadal niekorzystny.

W środę na zachodzie Polski będzie pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju będzie pochmurno - mogą wystąpić przejściowe opady deszczu, a nawet burze. Będzie za to zdecydowanie cieplej. Temperatura maksymalna od 16 st. C na Podkarpaciu przez 20 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Mazurach, 25 st. C na Pomorzu Zachodnim i 27 st. C na ziemi lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny, w porywach na Wybrzeżu do 50-60 km/godz.

Kierowco, uważaj na wschodzie

Na zachodzie Polski i wzdłuż Wybrzeża pogoda nie powinna przeszkadzać kierowcom. W centrum możliwe opady deszczu i śliska nawierzchnia. Na wschodzie zdecydowanie najgorsze warunki pogodowe - mają wystąpić burze i deszcze ograniczające widoczność na drodze.

Warunki drogowe w środę 6 lipca
Warunki drogowe w środę 6 lipca

Samopoczucie nie najlepsze

Chmury, wiatr, burze i nasze złe samopoczucie to wina występującego nad Polską niżu. Ciśnienie 6 lipca będzie niskie, tak samo jak wilgonotść powietrza. Pogoda będzie nas męczyć w całym kraju. Jedynie na zachodzie biomet będzie neutralny.

Autor: xyz/ms,ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości