Lany Poniedziałek musimy sprawić sobie sami. Inaczej nie zmokniemy

Prognoza pogody na poniedziałek 09.04
Prognoza pogody na poniedziałek 09.04
Prognoza pogody na poniedziałek 09.04

Mamy dla was dobre wieści. W świąteczny poniedziałek niebo się rozchmurzy i będziemy mogli cieszyć się słonecznym dniem. Raczej nie zmokniemy, chyba że dosięgnie nas tradycyjne dyngusowe polewanie.

Poniedziałek będzie słoneczny. Tylko na zachodzie kraju po południu może spaść deszcz. Chmury z zachodu przyniosą słabe opady w pasie od Szczecina i Świnoujścia po Gorzów i Zieloną Górę.

Przed wyjściem na spacer warto się cieplej ubrać, bo czeka nas kolejny chłodny dzień. W najcieplejszym momencie temperatury wyniosą od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Na północnym zachodzie odczucie chłodu może wzmagać dość silny i porywisty wiatr - do 65km/h.

Słońce i wyższe ciśnienie poprawią samopoczucie

Mimo niskich temperatur pogoda będzie lepiej niż w ostatnie dni wpływać na nasze samopoczucie. Będzie to głównie zasługa pogodnego nieba i słońca. Pomoże też rosnące ciśnienie - w Warszawie wyniesie 998 hPa.

Poziom wilgotności powietrza w większości kraju wyniesie 50-60 proc. Tylko na krańcach zachodnich, tam gdzie popada, będzie wyższy: 70 proc. Będzie przeważał biomet neutralny, tylko na zachodzie w związku z opadami zmieni się na niekorzystny.

Prognoza pogody dla meteopatów 09.04
Prognoza pogody dla meteopatów 09.04

Autor: js/rs, map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości