Najnowsze

Ładnie we Włoszech, pochmurno w Chorwacji

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów światowych
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów światowych

W kurortach w Europie na turystów czeka słoneczna pogoda. W wielu miejscach nie obejdzie się jednak bez burz. Zagrzmi między innymi w Barcelonie, w części Włoch i na Indonezji. Termometry wskażą od 23 st. C na Wyspach Kanaryjskich do 33 st. C w Medan na Sumatrze.

Na Wyspach Kanaryjskich będzie zachmurzone niebo. Termometry wskażą od 23 st. C do 26 st. C. Temperatura wody wyniesie około 21 st. C. W Portugalii turyści mogą spodziewać się z pogodnej aury. Pojedyncze chmury będą sunąć po niebie na północy kraju. Temperatura zawaha się od 25 st. C w Porto do 30 st. C w Vila Nova de Milfones.

Ładnie w Hiszpanii i Francji

Hiszpania będzie cieszyć się zupełnie bezchmurnym niebem i upałami. Synoptycy prognozują od 28 st. C w Barcelonie do 30 st. C w Walencji, Alicante, Maladze, Marbelli i Estaponie.

Na Lazurowym Wybrzeży pogoda będzie podobna do tej hiszpańskiej, poza dwoma kurortami. W Cannes prognozowane jest zachmurzone niebo, a w Nicei burze. Temperatura zawaha się od 28 st. C w zachmurzonych miastach do 31 st. C w Perpignan.

Chorwacja pod chmurami

We Włoszech burzowo będzie w Neapolu. W pozostałych turystycznych miastach zapowiada się pogodny dzień. Meteorolodzy przewidują od 27 st. C w Rimini, Sassari i Marsali do 31 st. C w Cagliari. Chorwacja będzie pod znakiem pochmurnego nieba, ale nie powinno padać. Termometry wskażą od 29 st. C w Dubrowniku do 32 st. C w Splicie.

Pogodna Grecja i Turcja

Turyści przebywający w greckich Salonikach mogą spodziewać się popołudniowych burz. W pozostałych kurortach w tym kraju niebo powinno być bezchmurne. Synoptycy prognozują od 27 st. C na Rodos do 31 st. C na Korfu. W Turcji synoptycy prognozują pogodny dzień. W Bodrum termometry wskażą 29 st. C, w Kermerze, Antalii i Alanii 31 st. C.

Upalna aura w Egipcie

W Egipcie temperatury nie zaskoczą turystów. Prognozowane jest tam od 29 st. C w Aleksandrii do 30 st. C w Sharm el Sheikh. W Tunezji niebo będzie bezchmurne, synoptycy spodziewają sie od 29 st. C w Tabarce do 32 st. C w Tunisie.W Maroku chmur nie zobaczymy tylko w Tangerze, a w Agadirze ciemne obłoki przysłonią słońce plażowiczom. Termometry wskażą od 27 st. C w Agadirze do 30 st. C w Casablance i Tangerze.

Burzowa Indonezja

Nad Zatoką Meksykańską ładna pogoda prognozowana jest w Cancun. W Hawanie, Puerto Placie i Caracas może zagrzmieć. Temperatura zawaha się od 31 st. C w Caracas do 34 st. C w Puerta Plata. Burzowo będzie również w kurortach na w Indonezji: dla Bali i Phuket synoptycy prognozują 31 - 33 st. C.

Prognoza pogody dla kurortów światowych
Prognoza pogody dla kurortów światowychTVN Meteo

Autor: mab/mj / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości