Najnowsze

Łaciaty warchlak. "Wszystkie młode były brązowe i w paski, a tu nagle jeden taki"

Najnowsze

Dzik o nietypowy umaszczeniu Kontakt 24
wideo 2/9

W nadmorskiej miejscowości Piaski Reporterka 24 zauważyła dzika o nietypowym umaszczeniu i uchwyciła go na nagraniu. Już z daleka przyciągał uwagę białym włosiem i czarnymi kropkami. - Takiego białaska widziałam po raz pierwszy - powiedziała autorka wideo.

Warchlaki, czyli młode dziki, są zwykle brązowego koloru, a wzdłuż ich grzbietu i boków ciała przebiegają wyraźne pasy. Zaobserwowany w środę przez Reporterkę 24 osobnik wyróżniał się na tle swojego licznego rodzeństwa - był biały i w kropki.

"Takiego białaska widziałam po raz pierwszy"

Podczas rozmowy telefonicznej autorka nagrania, pani Magdalena, wyjaśniła, że nietypowego dzika zauważyła podczas urlopu, który spędza w Piaskach, na Pomorzu.

- Dziki są w tym rejonie czymś naturalnym, wychodzą na spacery mniej więcej dwa razy dziennie. Nie są agresywne, idą w swoją stronę, nie zwracają uwagi na ludzi, którzy często robią im zdjęcia lub nagrywają. Głównie szukają pożywienia. Natomiast takiego białaska widziałam po raz pierwszy - mówiła Reporterka 24. - Zdziwiłam się, bo wszystkie młode były brązowe i w paski, a tu nagle jeden taki biały, w kropki. Szybko sprawdziłam w Internecie i faktycznie, w wyszukiwarce znalazłam informacje, że takie ubarwienie jest u dzików rzadkie - wyjaśniła.

Autor: anw/map / Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24