Najnowsze

Kusicielsko, lecz z umiarem. Zobacz, jak w upalne dni ubierały się Polki

Najnowsze

Retro trendy na lato (film na podstawie zdjeć Narodowego Archiwum Cyfrowego)
Retro trendy na lato (film na podstawie zdjeć Narodowego Archiwum Cyfrowego)

Kostiumy kąpielowe kilkadziesiąt lat temu nie były tak odważne jak teraz. Plażowe stroje miały raczej zakrywać niż odkrywać. Ale kobiety zawsze znajdowały sposoby, by kusicielsko, choć z umiarem, odsłonić kawałek ciała. Zobaczcie, jak nasze matki i babki dostosowywały swój wizerunek do pogody.

O bikini nie mogło być mowy. Jak morze i plaża, to kostium, ale jednoczęściowy, i to bez żadnych wycięć, najlepiej zakrywający uda.

A jak ubrać się w mieście, kiedy temperatura sięga 30 st. C? Trendy dyktują Brytyjki. Przedstawicielki londyńskiej delegacji podczas zwiedzania Łazienek Królewskich mają na sobie jasne żakiety i sukienki, za kolano oczywiście, i wygodne czółenka.

Szorty, wzorki i kolorki

Na plantacji winorośli również trzeba wyglądać elegancko, dlatego przedstawicielka "Hortexu" do wzorzystej sukienki dodała torebkę i pasek w tym samym kolorze, no i oczywiście okulary przeciwsłoneczne.

Odważniejsze dziewczyny wybierają szorty. Zresztą to właśnie w nich przodowniczki pracy powinny czuć się najwygodniej. Sukienki powoli odchodzą do lamusa.

Modne trendy na upalne dni oglądamy dzięki zdjęciom udostępnionym przez Narodowe Archiwum Cyfrowe.

Autor: mm/mj / Źródło: Narodowe Archiwum Cyfrowe, TVN Meteo

Pozostałe wiadomości