Najnowsze

Kurczak, kaczka czy indyk? Zobacz, co najlepiej jeść

Najnowsze

Ile kalorii jest w mięsie kaczym, kurzym i indyczym?
TVN Meteo ActiveIle kalorii jest w mięsie kaczym, kurzym i indyczym?

Dietetyk kliniczny Katarzyna Kosałka wyjaśniała, ile kalorii zawiera mięso kacze, kurze i indycze oraz jakich składników odżywczych dostarcza nam każde z nich.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Drobiowe mięso zwykle najczęściej gości na naszych stołach z powodu umiarkowanie niskiej ceny. Płacimy za nie zwykle mniej niż za porównywalną ilość mięsa wieprzowego czy wołowego. Uznaje się je także za chudsze i zdrowsze, bo nie niosące za sobą ryzyka podniesienia poziomu np. tak zwanego złego cholesterolu. Ale ile konkretnie kalorii kryje się w ptasim mięsie?

Kaloryczna i zdrowa

100 g mięsa kaczego dostarcza aż 308 kcal. - Zawartość tłuszczu w mięsie wynosi niecałe 30 g - zaznaczyła dietetyk kliniczny Katarzyna Kosałka. - Ciekawostką jest także to, że mięso z kaczki dostarcza dość dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych, korzystnych dla osób leczących się z chorób krążeniowych - dodała.

W kolei 100 g mięsa kurzego dostarczy nam 160 kcal. Jednak kurze mięso niestety jest często bogate nie tylko w białko, ale zanieczyszczenia środowiskowe.

Jedz indyki!

Najmniej kalorycznego mięsa dostarcza indyk. W 100 g mięsa znajduje się zaledwie 130 kcal. Jest też mięsem bardzo chudym - w 100 g produktu znajduje się jedynie 7 g tłuszczu.

- Jest pełnowartościowym źródłem białka, zawiera sporo witaminy A, B, potasu, cynku, magnezu i jest szczególnie polecane alergikom, ponieważ przyswaja najmniej zanieczyszczeń takich jak metale ciężkie czy dioksyny - mówi dietetyk.

Autor: stella/kka / Źródło: TVN Meteo Active

Źródło zdjęcia głównego: TVN Meteo Active

Pozostałe wiadomości