Najnowsze

Która woda jest lepsza - gazowana czy niegazowana?

Najnowsze

SchutterstockJaką wodę powinniśmy wybrać?

Woda. O jej zaletach można się długo rozpisywać. Wiemy, że powinniśmy jej pić około dwóch litrów dziennie. Pozostaje pytanie - gazowana czy niegazowana? I czy ma to jakiekolwiek znaczenie?

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Niewypicie wystarczającej ilości wody każdego dnia, prowadzi do łagodnego odwodnienia organizmu, które może skutkować bólami głowy, zmęczeniem i obniżoną sprawnością umysłową. Ilość spożywanej przez nas wody powinna być dostosowana do wagi, wieku, płci, aktywności fizycznej i klimatu w jakim mieszkamy. Według Europejskiej Rady Informacji o Żywności dorośli ludzie żyjący w klimacie umiarkowanym powinni wypijać dziennie co najmniej 2,5 l wody.

Gazowana - szkodliwa czy nie?

Woda gazowana, ze względu na musujący smak, może dla wielu z nas być bardziej atrakcyjna od zwykłej wody. Często mówi się, że woda gazowana, tak jak inne napoje gazowane, jest szkodliwa. Bez porównania jest ona od nich lepszym wyborem, bo nie zawiera kalorii i innych szkodliwych dodatków. Niektórym osobom jest wręcz zalecana. Ale woda gazowana nie jest dla wszystkich. Nie powinny jej pić osoby z problemami gastrycznymi, mające kłopoty z krtanią czy cierpiące na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz małe dzieci. Jest ona za to zalecana osobom cierpiącym na niestrawność czy zaparcia.

Odchudzanie

Gazowana woda jest źródłem wapnia i innych minerałów. Jej picie sprzyja również utracie wagi ciała. Zmniejsza apetyt i czujemy się dzięki niej pełni. Zwiększenie przyjmowanej ilości wody na dzień, gazowanej, bądź nie, przyczyni się do zrzucenia zbędnych kilogramów, a nawet zredukuje cellulit.

Zobacz jaką wodę zaleca pić dietetyk Agata Ziemnicka.

Dietetyk o wodzie: źródlanej, mineralnej, gazowanej i "normalnej"
Dietetyk o wodzie: źródlanej, mineralnej, gazowanej i "normalnej"TVN Meteo Active

Autor: agr/jap / Źródło: www.caloriesecrets.net

Źródło zdjęcia głównego: Schutterstock

Pozostałe wiadomości