Najnowsze

Krakowem rządzić będzie polski folk

Najnowsze

Weekend w Krakowie na ludowo

W piątek w Krakowie ruszają Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. Impreza, odbywająca się na Rynku Głównym, przyciąga co roku rzesze miłośników. Jeśli więc nie macie planów na weekend, może warto pomyśleć o wycieczce do stolicy Małopolski.

Jest to największa prezentacja polskiej sztuki ludowej, rękodzielnictwa ludowego i artystycznego w Europie. Impreza potrwa do 28 sierpnia. Przez te 10 dni w Krakowie pojawi się 500 twórców ludowych: kornczarki, garncarze, tkacze, rzeźbiarze, hafciarki, kowale, ceramicy, jubilerzy, bibułkarze. Na estradzie wystąpi ponad 120 kapel ludowych, zespołów pieśni i tańca oraz gawędziarzy.

Kraków na ludowo

Uroczysta inauguracja odbędzie się w piątek w południe. Tradycyjnie podczas każdego z targowych dni prezentować się będą inne miasta. Piątek na targach będzie Dniem Miasta Tarnowa, w sobotę zaprezentuje się Pińczów, w niedzielę Opole. Poniedziałek będzie dniem Zakopanego i gminy tatrzańskiej, we wtorek zaprezentuje się Żabno i miasta partnerskie. Środa należeć będzie do Ukrainy, czwartek - do Gorlic, a w piątek zaprezentuje się Słowacja. Sobota to Dzień Pogranicza Kultur organizowany pod patronatem Polskiej Prezydencji w Radzie UE i przygotowywane wspólnie przez gości z Polski i Słowacji. Targi zakończą się w niedzielę 28 sierpnia Jarmarkiem Podhalańskim.

Autor: usa//aq / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości