Kraina tysiąca jezior i słońca. Nad morzem i w górach przyda się parasol

Prognoza pogody dla kurortów: Wybrzeże
Prognoza pogody dla kurortów: Wybrzeże
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów: Wybrzeże

W środę najwięcej zadowolonych z pogody osób będzie na terenie Warmii i Mazur. Niebo będzie tam w niewielkim stopniu zachmurzone i nie wystąpią ani burze, ani nawet słabe opady. Synoptycy prognozują, że przelotny deszcz pojawi się natomiast na wybrzeżu oraz w górach, gdzie ponadto może zagrzmieć.

W środę urlopowicze przebywający w nadbałtyckich miejscowościach będą zmuszeni siedzieć w czterech ścianach. Alternatywą będzie bowiem nic innego, jak moknięcie w deszczu w temperaturze na poziomie 18-21 st. C. Synoptycy prognozują, że opadom będzie towarzyszył wiatr osiągający w porywach powyżej 30 km/h.

Jeziora pełne słońca

Wczasowicze spędzający dzień w malowniczym otoczeniu Warmii i Mazur nie będą mieli powodów do narzekania na pogodę. Środa w krainie tysiąca jezior, zdaniem synoptyków TVN Meteo, będzie bardzo pogodnym dniem z temperaturą rzędu 20-21 st. C. Chmur na niebie będzie niewiele, a parasole przydadzą się jedynie w Węgorzewie.

Prognoza pogody dla kurortów: Warmia i Mazury
Prognoza pogody dla kurortów: Warmia i MazuryTVN Meteo

Burzowe szczyty

Środa w polskich górach będzie dość chłodna (termometry wskażą od 13 do 23 st. C) oraz niestety na ogół deszczowa, a miejscami - burzowa. Aura dopisze tylko w kilku miejscowościach - Świeradowie-Zdroju, Szklarskiej Porębie, Karpaczu czy Polanicy-Zdroju i Istebnej.

Prognoza pogody dla kurortów: góry
Prognoza pogody dla kurortów: góryTVN Meteo

Autor: mb//tka / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości