Kopały i biły ciężarne foki dla zabawy. Próbowały nawet na nich siadać


Szokujące sceny zarejestrowała nocą kamera na jednej z plaż w San Diego. Dwie młode kobiety znęcały się nad fokami, które wyszły z wody na plażę, żeby urodzić młode. Kobiety biły i kopały zwierzęta, a nawet na nich siadały.

Bulwersujące nagranie pochodzi z kamer zamontowanych na placu zabaw dla dzieci na jednej z plaż w La Jolla - nadmorskiej dzielnicy San Diego. Z wody wypełzają tam ciężarne foki, żeby na piasku urodzić młode. To właśnie "podglądaniu" tych zwierząt służył monitoring z transmisją do Internetu.

Biły i kopały foki

Pewnego wieczoru jednak nagrania ujawniły drastyczne sceny. Foki zostały nastraszone i zaatakowane przez człowieka. Dwie młode kobiety biły i kopały zarówno focze matki, jak i ich młode. Próbowały nawet dosiadać zwierzęta.

Burmistrz kazał zamknąć plaże

Publikacja nagrania wzburzyła obrońców środowiska i lokalne władze. Burmistrz miasta Bob Filner zarządził zamykanie plaż od zachodu do wschodu słońca w okresie rozmnażania się fok, aby mogły one w spokoju rodzić i zająć się potomstwem. Oprócz tego miasto zrządziło specjalne całodobowe patrole policji w rejonie plaż.

Decyzję burmistrza z zadowoleniem przyjęli lokalni ekolodzy. Według nich to właściwy ruch, bo nękanie fok rodzących na miejscowych plażach było poważnym problemem od lat.

Autor: js/mj / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości