Najnowsze

Konsulat RP we Włoszech alarmuje: wysokie zagrożenie lawinowe w Alpach

Najnowsze


Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Mediolanie poinformował o niebezpiecznych warunkach panujących we włoskich Alpach. W sobotę doszło tam do poważnego wypadku, w którym zginęła młoda kobieta i dwie dziewczynki.

O wysokim zagrożeniu lawinowym we włoskich Alpach poinformował w poniedziałek przebywających we Włoszech polskich turystów konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Mediolanie. W ostatnich dniach w lawinach w tym kraju zginęły cztery osoby.

Może być niebezpiecznie

Według ostrzeżenia zamieszczonego na koncie polskiej placówki dyplomatycznej na Twitterze, wysokie zagrożenie lawinowe we włoskich Alpach dotyczy regionów Dolomitów, Trydentu-Górnej Adygi i Wenecji. Władze proszą o zachowanie ostrożności i stosowanie się zaleceń miejscowych służb.

Do najtragiczniejszego w ostatnich dniach wypadku doszło w sobotę na stoku w Val Senales koło miasta Bolzano. Na stok, na którym znajdowała się grupa niemieckich turystów zeszła lawina. Zginęła młoda kobieta i dwie siedmioletnie dziewczynki, a dwie osoby zostały ranne.

O szczegółach wypadku przeczytasz na tvn24.pl

Autor: kw/map / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości