Najnowsze

Koniec tropikalnych nocy. Ochłodzenie do nawet 10 stopni

Najnowsze

Ochłodzenie odczujemy również nocami
tvn24Ochłodzenie odczujemy również nocami

Gorące noce już za nami. Nadeszło ochłodzenie, które za dnia pozwoli nam odpocząć od upałów, ale nocami może skłonić do sięgnięcia po koc. W najchłodniejszych regionach temperatury spadną do 10 st. C.

- Te kolejne dni będą o wiele chłodniejsze - potwierdza prezenterka TVN Meteo Omenaa Mensah. Do wtorku na termometrach zobaczymy umiarkowane wartości. W najcieplejszych częściach kraju będzie to najczęściej 25 st. C, tylko w sobotę o jeden stopień mniej, a w poniedziałek 26 st. C. Najchłodniejsze regiony w piątek, niedzielę i wtorek odnotują 21 st. C, w sobotę 20 st. C, a w poniedziałek 22 st. C.

Koniec tropikalnych nocy

Ochłodzenie w ciągu dnia wiąże się ze spadkiem pozostałych temperatur dobowych. To oznacza, że nie będziemy się mogli cieszyć (albo męczyć, zależy od upodobań) ciepłymi wieczorami i nocami. Minimalne wartości dobowe zdecydowanie zbliżą się do poziomu 10 stopni. W długi weekend wyniosą 10-11 st. C w najchłodniejszych regionach i 13-14 st. C w najcieplejszych częściach kraju. W poniedziałek i wtorek lekko wzrosną i wyniosą od 11-12 do 14-15 st. C.

Zagrzmi, ale mniej intensywnie

- Do tego wszystkiego ważna informacja: wskaźnik wilgotności względnej będzie dosyć wysoki - zaznacza Omenaa Mensah. Wilgoć może wpływać na nasze odczuwanie temperatury.

- Będą pojawiały się opady deszczu, klimaty burzowe będą nam towarzyszyć, ale na pewno przy tym nieco chłodniejszym powietrzu burze nie powinny być aż tak gwałtowne - podkreśla prezenterka.

Maksymalne temperatury dobowe prognozowane na długi weekend i początek przyszłego tygodniatvn24

Autor: js//rzw / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości