Najnowsze

Koniec pogodowej sielanki. Wracają burze

Najnowsze

Prognoza pogody "Meteo News"
Prognoza pogody "Meteo News"

Dobra pogodowa passa z ostatnich dni w środę nieco się załamie. Od zachodu wkroczy do Polski front atmosferyczny. Sprowadzi przelotne opady i burze, które mają przechodzić przez kraj niemal do końca tygodnia.

Znajdujący się nad Wyspami Brytyjskimi wyż zapewnia dobrą aurę w pasie od północnej i środkowej Francji przez północną i centralną Europę aż po wschód kontynentu. Dzięki niemu mieliśmy kilka spokojnych pogodowo dni bez gwałtownych zjawisk. Ta tendencja zacznie się jednak zmieniać.

Deszcz i burze wejdą od zachodu

W środę tylko na wschodzie i południu kraju utrzyma się stabilna, słoneczna pogoda. Na pozostałych obszarach zacznie się chmurzyć - początkowo słabo i umiarkowanie, ale z biegiem czasu coraz mocniej. Trzeba się liczyć z przelotnymi opadami - zwłaszcza na zachodzie i w centrum. W północno-zachodniej Polsce może też zagrzmieć.

Podczas burz spadnie więcej deszczu (15-20 l/mkw.), a wiatr może osiągać prędkość 90 km/h. Termometry pokażą 22 st. C na Pomorzu Zachodnim, 27 st. C w centrum kraju i 29 st. C na południu.

Pochmurny i mokry czwartek

W czwartek już w całym kraju ma się chmurzyć i przelotnie padać. Burzowa strefa przesunie się na wschód i obejmie centralne, południowe oraz wschodnie województwa. Podczas burz może spaść do 20 l/mkw., a silne burzowe porywy osiągną prędkość nawet 90 km/h. Na Dolnym Śląsku grzmieć nie powinno, ale ma się chmurzyć i przelotnie padać. Na pogodną aurę mogą liczyć tylko mieszkańcy północno-zachodniej Polski.

Nie dość, że pogoda się popsuje, to do tego lekko się ochłodzi. Temperatury wyniosą od 21 st. C na Podlasiu, 23 st. C w centrum kraju do 25 st. C na Podkarpaciu.

Poprawa też od zachodu

W piątek rozpogodzi się wzdłuż zachodniej granicy. Poza tym będzie się chmurzyć i przelotnie kropić. We wschodnich i południowo-wschodnich województwach utrzyma się burzowa pogoda. Wyładowaniom mają towarzyszyć silny wiatr i dość obfite opady - do 30 l/mkw. Termometry wskażą 22 st. C na Suwalszczyźnie, 24 st. C w centrum kraju i 26 st. C na Dolnym Śląsku.

W sobotę rozpogodzenia ze słonecznego zachodu dotrą już do centrum. Odchodzące burze utrzymają się na Podlasiu, częściowo na Mazurach i na wschodnim Mazowszu. Na Podkarpaciu i w Małopolsce przelotnie popada. Temperatury wyniosą od 23 st. C na północnym wschodzie przez 25 st. C w centrum kraju do 27 st. C na Dolnym Śląsku.

Oglądaj pełne wydanie "Meteo News"

Autor: js/rs / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości