Koniec majówki najlepszy na Mazurach

Prognoza na koniec długiego weekendu (TVN Meteo)
Prognoza na koniec długiego weekendu (TVN Meteo)
Prognoza na koniec długiego weekendu (TVN Meteo)

Sporo burz, szczególnie na Wybrzeżu i w górach, a na termometrach coraz niższe wartości - tak zapowiada się koniec długiego weekendu. Na południu kraju trzeba będzie często sięgać po parasole i sztormiaki. Za to na Mazurach dobre warunki do wypoczynku utrzymają się do niedzieli.

Nad morzem burzowych chmur należy się spodziewać w czwartek, piątek i niedzielę. W sobotę niebo powinno być pogodne. Temperatura będzie się systematycznie obniżać.

W kolejne dni termometry pokażą coraz niższe wartości: 17 st. C w piątek, 15 st. C w sobotę i zaledwie 13 st. C w niedzielę.

Burze co drugi dzień

Ci, którzy majówkę spędzają na Mazurach, powinni być zadowoleni - w północno-wschodniej części kraju zmiany pogody będą najłagodniejsze. Najbliższe dni ułożą się na przemian - sobota będzie pogodna, natomiast w piątek i niedzielę popada i zagrzmi.

Temperatury w tych rejonach też będą spadać, ale ochłodzenie będzie mniej odczuwalne. W piątek ma być 20 st. C, potem temperatury spadną do 18, a następnie do 15 kresek.

W górach suchy tylko piątek

Na południu będzie najcieplej, ale można też spodziewać się szczególnie dynamicznych zmian pogody. Deszcz i burze mogą w górach pojawiać się w sobotę i niedzielę. Sucho i pogodnie zapowiada się tylko piątek.

W piątek temperatury obniżą się o 5 kresek, do 20 st. C. W sobotę termometry pokażą 19 st. C, a w niedzielę 17 st. C.

Autor: js/ŁUD/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości