Najnowsze

Końcówka wakacji zapowiada się ponuro

Najnowsze

Pogoda nie będzie wakacyjna

Synoptycy mają złe wiadomości dla tych, którzy ostatnie dni wolne od szkoły lub pracy chcą spędzić wypoczywając nad morzem, w górach i na Mazurach. Pogoda w ciągu najbliższych dni będzie niespecjalnie wakacyjna. Do czwartku 30 sierpnia wszyscy doświadczymy i deszczu, i chłodu. Chwilami może być też burzowo i wietrznie.

Niedziela, 26 sierpnia

Niedziela będzie dniem pochmurnym, ale i nie pozbawionym przejaśnień. Od opadów - których wysokość powinna wynieść od 5 do 20 l/mkw. - wolny będzie jedynie Dolny Śląsk. Na Pomorzu Zachodnim i w województwach wschodnich poza deszczem można się spodziewać także burz.

Temperatury będą zróżnicowane, od 19 st. C na Suwalszczyźnie, przez 22 st. C w centrum, aż do 28 st. C na Podkarpaciu.

Wiatr, na ogół ledwie odczuwalny, w porywach burzowych może wiać z prędkością 90 km/h.

Poniedziałek, 27 sierpnia

W Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i na Dolnym Śląsku dzień zapowiada się pogodnie. Nad pozostałym obszarem kraju zawisną deszczowe chmury.

Na termometrach zobaczymy nie najwyższe wartości. Tylko 16 st. C wskażą termometry na Pomorzu i na Warmii. Jedynie 17 st. C będzie w województwach centralnych. "Najcieplejsze" okaże się Podkarpacie, gdzie temperatura nie powinna jednak przekroczyć 19 st. C.

70 km/h - z taką prędkością może w poniedziałek powiać wiatr.

Wtorek, 28 sierpnia

Mieszkańcy przeważającej części kraju cieszyć się będą dobrą pogodą. Tylko na wschodzie może być pochmurno i, od czasu do czasu, deszczowo.

Termometry wskażą od 16 st. C na Podlasiu, przez 19 st. C w Polsce centralnej, do 23 st. C na Dolnym Śląsku.

Podmuchy wiatru mogą być na tyle silne, że mogą zwiększyć odczucie chlodu.

Środa, 28 sierpnia

Środa prawie wszędzie pokaże się słońce. Pochmurno będzie tylko na północnym wschodzie.

Temperatura, w porównaniu z tą poniedziałkową i wtorkową, okaże się całkiem wysoka. Słupki rtęci podskoczą do nawet 26 st. C w województwie dolnośląskim. 22 st. C będą w centrum, a 19 st. C - na Podlasiu.

Słabe podmuchy wiatru nikomu nie powinny dokuczyć.

Czwartek, 30 sierpnia

W czwartek nastąpi poprawa pogody - wszędzie będzie słonecznie i przyjemnie ciepło, a nawet gorąco. Temperatura powinna oscylować od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C na południowym zachodzie. 24 st. C zobacza na termometrach mieszkańcy centrum.

Wiatr powieje słabo bądź umiarkowanie, a to oznacza, że na pewno nie będzie groźny.

Autor: map/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości