Końcówka roku deszczowa, w Sylwestra chwyci mróz

W Sylwestra temperatura spadnie

Pogoda na przełomie 2011 i 2012 będzie zmienna. Od środy 28 grudnia do niedzieli 1 stycznia spodziewamy się zarówno deszczu i śniegu, jak i przejaśnień. Słupki rtęci będą podskakiwać do 6 st. Celsjusza, a niedługo potem spadać do -2 st. C.

28 grudnia,środa

Środa zapowiada się pochmurno i mglisto. Miejscami, przede wszystkim na zachodzie i na południu kraju, wystąpią jednak przejaśnienia. Od Zatoki Gdańskiej, przez Warmię, Mazury, Mazowsze i Ziemię Łódzką, aż po Lubelszczyznę i Podkarpacie synoptycy przewidują słabe opady deszczu lub mżawki.

Temperatury maksymalne będą wahać się od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Prędkość wiatru na Pomorzu Zachodnim może sięgać 60 km/h.

29 grudnia, czwartek

Pochmurno, ale i z przejaśnieniami - tak będzie w czwartek. Opadów, przede wszystkim deszczu ze śniegiem, należy spodziewać się na północy i południowym-wschodzie. Wysokość maksymalnych temperatur zawaha się od 3 st. C na Podlasiu do 6 st. C na Pomorzu Zachodnim. Południowo-zachodni wiatr w porywach powieje z prędkością 60 km/h.

30 grudnia, piątek

Nad Polską zawisną chmury, z których będzie padał śnieg. Tylko na Pomorzu może towarzyszyć mu deszcz. Słupki rtęci podskoczą do maksymalnie 4 st. C w województwach zachodnich. Wiatr, umiarkowany i dość silny, okresami może wiać z prędkością do 70 km/h.

31 grudnia, sobota

Na wschodzie, podobnie jak w piątek, będzie pochmurno. Tam nie zabraknie również przelotnych opadów śniegu. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie, z temperaturami maksymalnymi od -1 st. C na Podlasiu do 2 st. C na Pomorzu. Wiatr, umiarkowany i dość silny, powieje z północnego-zachodu i zachodu.

1 stycznia, niedziela

W niedzielę będzie pogodnie. Jedynie na zachodzie Polski spodziewamy się dużego zachmurzenia, któremu towarzyszyć będą opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatury maksymalne będą oscylować pomiędzy -2 st. C na Suwalszczyźnie a 3 st. C na Pomorzu Zachodnim. Południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany

Autor: map/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości