Najnowsze

Kolejne burze na zachodzie. Sprawdź, gdzie grzmi

Najnowsze

Prognoza pogody na nocTVN Meteo
wideo 2/21

Niż znad Skandynawii sprowadził do Polski chłodny front atmosferyczny, który przyczynił się do rozwoju burz. Sprawdź, w których regionach nadal grzmi.

Na froncie znajdującym się nad północno-zachodnią Polską rozwinęły się chmury burzowe, którym towarzyszą wyładowania atmosferyczne, opady deszczu i porywisty wiatr.

Gdzie grzmi?

Jak poinformowała po godzinie 21 synoptyk TVN Meteo, Arleta Unton-Pyziołek, burze występują w województwie lubuskim w pasie Szprotawa, Kożuchów, Przemków oraz Bytom Odrzański. Przemieszczają się na północny wschód w kierunku miejscowości Nowa Sól i Sława.

Burze są słabe i umiarkowane. Towarzyszą im opady deszczu do 10-20 litrów na metr kwadratowy i porywy wiatru o prędkości do 80 kilometrów na godzinę.

Kolejne wyładowania atmosferyczne są prognozowane tylko w początkowych godzinach nocnych. Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu, które przyniosą do 5-20 l/mkw. Bardziej szczegółową prognozę znajdziesz tutaj.

Blids.de: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.

Wyładowania atmosferyczne w godzinach 18.45-20.45 (blids.de)blids.de

Autor: aw,amm / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: sat24.com