Kolejne burze kierują się nad Polskę

Warunki biometeo w czwartek
Warunki biometeo w czwartek
TVN Meteo
TVN MeteoWarunki biometeo w czwartek

Synoptyk poinformowała, że burze zanikły. Niewykluczone jednak, że znów się pojawią. Zmierzają znad Niemiec w kierunku Pomorza Zachodniego.

Przed godz. 21 synoptyk TVN Meteo poinformowała, że nad środkowym Pomorzem oraz Wielkopolską zalega front.

- Miejscami pada słaby deszcz do 5 l/mkw., burze zanikły - mówi synoptyk. - Grzmi nad Niemcami w rejonie Prenzlau, burza podąża w kierunku Szczecina. Sporo burz występuje nad Niemcami na właściwym froncie chłodnym, który mocno zwolnił i przemieszcza się z mniejszą prędkością, niż zakładały modele meteorologiczne - dodaje.

Lokalne burze na Pomorzu Zachodnim powinny pojawić się do godz. 22.

Burze zanikły

Po godz. 19.30 burze, które zaczęły pojawiać się po południu, zanikły.

- Miejscami pada słaby deszcz do 5 l/mkw. - informowała synoptyk. - Grzmi nad Niemcami, burza podąża w kierunku Świecka w woj. lubuskim - dodała.

Przed godz. 18.30 synoptyk TVN Meteo poinformowała o froncie, który zalega nad województwami: zachodniopomorskim, lubuskim i na pograniczu wielkopolskiego.

- Grzmi w rejonie Nowogardu, Wałcza oraz Jordanowa, Świebodzina - mówi synoptyk. - Burze są słabe, towarzyszą im opady do 10 l/mkw. Wiatr w porywach osiąga prędkość do 60 km/h - precyzowała synoptyk.

Wcześniej około godz. 17 burze pojawiły się w woj.zachodniopomorskim w rejonie Ostromic i Myśliborza.

Po godz. 16 utworzyły się dwie strefy frontu. Główny rozciągający się nad wschodnimi Niemcami i poprzedzająca go krótsza linia nawałnic nad zachodnią Polską.

- W związku z tym, że temperatura maksymalna osiągnęła na zachodzie kraju 15-17 st. C, burze powinny być słabe i umiarkowane. Mają utrzymywać do godz. 24 - mówi synoptyk - dodaje Unton-Pyziołek.

Legenda:

Blids.de: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.

Wyładowania atmosferyczne na terenie Polski w godz. 16- 18 (blids.de)

Autor: mab / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości