Najnowsze

Kolejne 9 ofiar mrozów

Najnowsze

Policja sprawdza miejsca, w których mogą przebywać bezdomni

Według danych Komendy Głównej Policji z ostatniej doby z powodu wychłodzenia zmarło kolejnych dziewięć osób. W sumie od 27 stycznia przez mróz życie straciło już 29 osób, a od listopada 2011 - 67.

Jak poinformowała w czwartek rano policja, trzy osoby zmarły w województwie śląskim, dwie w województwie lubelskim i po jednej w województwach warmińsko-mazurskim, lubuskim, małopolskim i dolnośląskim. W większości przypadków były to osoby bezdomne.

Bezdomni najbardziej zagrożeni

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych apeluje, aby stale informować o osobach, które znalazły się w sytuacji zagrażającej życiu i zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne. - Pamiętajmy, aby powiadamiać odpowiednie służby, jeżeli zauważymy, że osoby bezdomne przebywają w pustostanach, piwnicach czy na klatkach schodowych - podkreśla rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak.

- W tym okresie miejmy na uwadze także osoby starsze i samotne. Jeśli wiemy, że potrzebują one pomocy, zawsze o takiej sytuacji możemy zawiadomić ośrodek pomocy społecznej - dodaje. Przypomina też, że zadzwonienie pod policyjne numery telefonu 112 lub 997 może uratować komuś życie.

Patrole odwiedzają bezdomnych MSW zapewnia, że jak co roku policjanci oraz strażnicy miejscy w sposób szczególny sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Funkcjonariusze za każdym razem informują je o możliwości skorzystania z pomocy ośrodków, które oferują nocleg i ciepły posiłek.

CZYTAJ RAPORT SPECJALNY O FALI MROZÓW

Autor: js/ms / Źródło: MSW, TVN24

Raporty:
Pozostałe wiadomości