Najnowsze

Kolejki do aquaparków, poszukiwania cienia. Upał opanował Czechy

Najnowsze


Pełne aquaparki, oblężone jeziora i tłumy szukających ochłody ludzi na ulicach. We wtorek w wielu regionach Czech było wyjątkowo upalnie.

Wtorkowa pogoda okazała się wyjątkowo ciepła nie tylko w Polsce. Równie upalnie było u naszych południowych sąsiadów. Mieszkańcy większości czeskich regionów zobaczyli na termometrach ponad 30 stopni Celsjusza.

Najwyższe wartości temperatury w Czechach 28 lipca (wetteronline.de)wetteronline.de

Szukali ochłody

Taka pogoda wymusiła na wielu osobach poszukiwania miejsca do ochłody. Ludzie chłodzili się, gdzie tylko mogli - w fontannach, basenach, jeziorach. Wszelkie przestrzenie publiczne z dostępną wodą były wręcz przepełnione.

Do praskiego parku zjechały rzesze ludzi. By się tam dostać, trzeba było czekać w długich kolejkach, ponieważ z powodu koronawirusa menedżerowie obiektu musieli zmniejszyć limit przebywających osób. Tym bardziej, że wielu Czechów zrezygnowało z noszenia maseczek i zachowywania dystansu społecznego.

Władze kraju ostrzegały o niebezpieczeństwie pożarów. Informowano również, by unikać bezpośredniego nasłonecznienia i powstrzymywać się od aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Autor: kw/aw / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości