Najnowsze

Kochacie niemiłosierne gorąco? Znajdziecie je nad Morzem Czerwonym i w Madrasie

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek dla kurortów europejskich
TVN MeteoPrognoza pogody na poniedziałek dla kurortów europejskich

W poniedziałek nad Morzem Śródziemnym będzie sporo burzowych miejsc. Na spokojną słoneczną aurę można liczyć na jego afrykańskim wybrzeżu. Miłośników wysokich temperatur powinny przyciągnąć kurorty nad Morzem Czerwonym i w Indiach.

Na portugalskim wybrzeżu będzie królować słońce i ciepło (28-33 st. C). Podobnie ma być w kurortach hiszpańskich jednak od Barcelony przez całą francuską riwierę rozciągnie się strefa burz i nieco niższych temperatur (24-26 st. C). We Włoszech zagrzmi tylko miejscami, a termometry pokażą od 22 st. C na północy do 27-30 st. C na południu i wyspach.

Burze i wartości 23-26 st. C prognozowane są również dla Wybrzeża Dalmackiego. Zagrzmi też w kurortach na północy Grecji, na południowych wyspach i na Cyprze ma być za to spokojnie i cieplej (29-31 st. C). Podobnie przedstawia się prognoza dla tureckiego wybrzeża.

39 stopni w Madrasie

W kurortach nad Morzem Czerwonym utrzymuje się upał (36-38 st. C). Silnego słońca i ciepła (31-34 st. C) nie zabraknie też wzdłuż afrykańskiego wybrzeża Morza Śródziemnego. Natomiast nad Atlantykiem miejscami pokropi, a termometry pokażą 25-30 st. C.

Nad Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim mają przechodzić burze, temperatury wyniosą 31-33 st. C. Nad Malediwami zawisną deszczowe chmury. Na południu Płw. Indyjskiego może grzmieć, a okolice Madrasu będą upalne, bo termometry pokażą 39 st. C. Tylko dwa stopnie mniej odnotuje Bali. Nad Indonezją będą przechodzić burze, termometry pokażą 32-34 st. C.

Prognoza pogody na poniedziałek dla kurortów światowych
Prognoza pogody na poniedziałek dla kurortów światowychTVN Meteo

Autor: js/map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości