Najnowsze

Klin z niżem dzielą Polskę

Najnowsze

Prognoza pogody, 28.06
Prognoza pogody, 28.06

Pogodę nad Polską kształtują wyż znad Bałtyku i niż znad Ukrainy. To znaczy, że we wtorek na zachodzie będzie pogodnie i ciepło, a na wschodzie chłodniej i deszczowo.

Europę rozcina niż z układem frontów atmosferycznych oraz klin wyżowy. Zachodnia Skandynawia oraz Europa wschodnia znajdą się jutro pod wpływem niżów. Pozostały obszar naszego kontynentu będzie w zasięgu wyżu znad Bałtyku i środkowej Finlandii.

Pogoda dzieli Polskę

We wtorek na południowym wschodzie kraju utrzyma się front atmosferyczny. Nad tym rejonem Polski przez cały dzień kłębić się będą chmury. Może także przelotnie popadać. W drugiej części dnia na krańcach południowo-wschodnich mogą lokalnie wystąpić burze.

Taki czarny scenariusz nie grozi całej Polsce. Będą jutro regiony kraju, gdzie zaświeci słońce, a pogodę określić będzie można mianem typowo wakacyjnej. Tak będzie na północy, w centrum i na zachodzie.

Najwyższa temperatura, 28 st. C w Gorzowie Wielkopolskim i w Zielonej Górze, niewiele chłodniej, 27 st. C wskażą termometry w Szczecinie.

W centrum, 25 st. C w Warszawie i 26 st. C w Łodzi. Na wschodzie kraju, od 22 st. C do 23 st. C. Najchłodniej będzie w Trójmieście, tam 21 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany wiał będzie z północy. Do 60 km/h powiać może w czasie prognozowanych burz i opadów deszczu w Polsce południowo-wschodniej. W Zakopanem 19 st. C, 22 st. C w Tarnowie, Rzeszowie i Krakowie. Cieplej w Kaliszu, 26 st. C.

W województwach łódzkim, mazowieckim i lubelskim na niebie niestety więcej chmur. Przelotnych opadów deszczu należy spodziewać się w Białej Podlaskiej, a w Lublinie nawet burz.

Na północnym zachodzie Polski w ciągu dnia przepiękna pogoda. Temperatura od 22 st. C w Słupsku, 25 st. C w Koszalinie, Pile, do 28 st. C w Gorzowie Wielkopolskim.

Na północy i północnym wschodzie też pogodnie, słonecznie i ciepło. Od 21 st. C w Gdańsku, 22 st. C w Mikołajkach, Łomży, do 25 st. C w Toruniu i Płocku. Przelotnych opadów deszczu należy spodziewać się jedynie w Białymstoku, tam 23 st. C.

Na południowym zachodzie Polski ciepło. Od 23 st. C w Częstochowie do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane.

Dobre warunki na drogach

Warunki drogowe na przeważającym obszarze kraju będą dobre, zwłaszcza na północy, zachodzie i w centrum.

Na południowym-wschodzie front atmosferyczny przyniesie przelotne opady deszczu i lokalne burze. Dlatego też warunki drogowe w tym rejonie będą utrudnione. Kierowcy powinni spodziewać się śliskiej nawierzchni i momentami znacznie ograniczonej widoczności.

Prognoza pogody dla kierowców, 28.06
Prognoza pogody dla kierowców, 28.06

Dobre samopoczucie

Tam, gdzie chmury, czyli w Polsce południowo-wschodniej, biomet będzie niekorzystny.

Z kolei na zachodzie i południu Polski pogoda będzie miała pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.

Wilgotność powietrza na południowym-wschodzie, gdzie chmury i deszcz, będzie wysoka, powyżej 70 proc. W centrum wyniesie ok. 50 proc, a na słonecznym zachodzie, 30 proc.

Na południowym-wschodzie odczuwać będziemy komfort termiczny. Poza tym będzie nam zdecydowanie ciepło, a nawet gorąco w zachodnim rejonie Polski. Tutaj termometry wskażą 27-28 st. C w cieniu, więc w słońcu temperatura będzie jeszcze wyższa.

Prognoza pogody dla meteopatów, 28.06
Prognoza pogody dla meteopatów, 28.06

Autor: usa//ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości