Najnowsze

Kilometry niebezpiecznej piany przykryły plażę

Najnowsze


Popularną plażę w Indiach spowiły kłęby piany, przyciągając lokalnych mieszkańców i turystów. Wielu z nich, bawiąc się w odmętach, zbagatelizowało ostrzeżenia lekarzy o toksyczności zjawiska.

Na początku grudnia plaża Marina Beach położona na południowym wschodzie Indii przykryła się ogromną ilością piany. Zjawisko ciągnęło się na kilka kilometrów. Mieszkańcy i turyści, w tym także dzieci, nie zważając na ostrzeżenia lekarzy o tym, że piana może powodować problemy ze skórą, bawili się i skakali w jej odmętach.

"Nie zrozumieli ryzyka"

Służby kontrolujące poziom zanieczyszczenia w stanie Tamilnadu pobrały próbki piany, by sprawdzić, czy jest ona bezpieczna.

- Wchodzenie do piany na pewno nie jest dobre dla zdrowia, ale niektórzy po prostu nie zrozumieli ryzyka - poinformował Pravakar Mishra z Narodowego Centrum Badań Przybrzeżnych. Jak dodał, większość piany pochodziła z detergentów, które zmieszały się z innymi ściekami.

Szumowiny na plaży w tym miejscu pojawiają się co roku, ale tym razem było ich więcej niż zwykle. Podobna sytuacja wydarzyła się w tym samym czasie w 2017 roku - wtedy tysiące ryb zostało zatrutych z powodu zanieczyszczenia wody.

Autor: dd/map / Źródło: AFP, ENEX

Pozostałe wiadomości