Najnowsze

Kilka upalnych chwil, potem lekkie ochłodzenie. Do środy burzowo

Najnowsze

Prognoza pogody na najbliższe dnitvn24
wideo 2/21

W kolejnych dniach w wielu regionach Polski pojawią się burze. Tropikalne upały zostaną z nami przez chwilę, gdzieniegdzie termometry wskażą ponad 30 stopni. Potem przyjdzie jednak lekkie ochłodzenie.

W niedzielę w województwach południowych i miejscami na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce może spaść przelotny deszcz. Niewykluczone są też burze, podczas których opady osiągną wartość do 30 litrów na metr kwadratowy, a wiatr powieje z prędkością do 80 kilometrów na godzinę. Możliwe są też opady gradu. Poza tym powinno być pogodnie.

Temperatura maksymalna wyniesie od 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 32 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się słaby, ale okresami umiarkowany, powieje z południowego wschodu. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 998 hektopaskali.

Temperatura w ciągu najbliższych pięciu dni (Ventusky.com)Ventusky.com

Gorąco i burzowo przeważnie wszędzie

W poniedziałek na krańcach północno-zachodnich zachmurzenie powinno być małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju spodziewany jest przelotny deszcz i burze, podczas których może spaść do 20 l/mkw. deszczu, a wiatr może powiać z prędkością do 80 km/h. Synoptycy nie wykluczają też opadów gradu. Termometry wskażą maksymalnie od 25 st. C na Dolnym Śląsku do 31 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

Opady w ciągu najbliższych pięciu dni (Ventusky.com)Ventusky.com

We wtorek trochę chłodniej

Na Podkarpaciu i w Małopolsce we wtorek prognozuje się przelotny deszcz i burze z opadami deszczu do 20 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h. Poza tym dzień zapowiada się pogodnie. Najchłodniejszym miejscem tego dnia, z 22 st. C na termometrach, okaże się na Suwalszczyźnie. Podkarpacie ma być najcieplejsze, tam temperatura dojdzie do 27 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północy.

Potencjalny rozwój burz w ciągu pięciu dniu (Ventusky.com) | wideo bez dźwiękuVentusky.com

Popada tylko na południu

W środę na południu spodziewany jest przelotny deszcz i burze z opadami deszczu rzędu 20 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h. W pozostałych regionach nie powinno padać. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, powieje z północy.

Prognoza na poniedziałek i wtorekTVN Meteo

Czwartek bezdeszczowy

W czwartek chmur na niebie będzie niewiele. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Podkarpaciu. Z północy powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Prognoza na środę i czwartekTVN Meteo

Autor: dd/map / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/ventusky.com