Najnowsze

Kilka domów zniszczonych w 15 sekund

Najnowsze

Kilka domów zniszczonych w 15 sekund

Zerwane dachy, przewrócone kominy, połamane i wyrwane z korzeniami drzewa to skutki gwałtownej nawałnicy, która przeszła przez Szonowice w woj. Śląskim. Lokalny serwis naszraciborz.pl podzielił się zdjęciami zniszczonej wsi z Kontaktem 24. Jak informuje, wszystko trwało około 15 sekund.

"Dokładnie o 23.25 przez Szonowice przeszła trąba powietrzna. Trąba "weszła" do wsi na zapleczu gospodarstwa Zgaślików. Niszczyła folie z pomidorami, zrywała dachy, wyrywała drzewa, przewracała nawet kominy. Wszystko trwało kilkanaście sekund. Efekt? Zniszczenie kilku domów" - czytamy w serwisie naszraciborz.pl.

Pięć rodzin ewakuowanych

- Poszkodowanych jest kilka budynków gospodarczych i trzy mieszkalne. W budynku wielorodzinnym połowa dachu odfunęła jak z zabawki i rozsypała się po okolicy - mówi Alojzy Pieruszka, wójt gminy Rudnik.

Pieć rodzin, mieszkających w uszkodzonym domu zostało ewakuowanych. Część zamieszkała u krewnych, reszta znalazła schronienie w szkole. - Czynimy starania, żeby na dzisiejszą noc zabezpieczyć ten dach i szukamy firmy, która od jutra przystąpiłaby do prac remontowych - mówi Pieruszka. Jak szacuje, mieszkańcy ostatniego piętra będą mogli wrócić do mieszkań za trzy tygodnie.

ZOBACZ WIĘCEJ W KONTAKCIE 24

Autor: //ms / Źródło: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości