Najnowsze

Kierowcy przegrywają ze śnieżycami. Księżna Catherine walczy

Najnowsze


W Wielkiej Brytanii atak zimy jak na Ukrainie. W piątek i w sobotę zasypało niektóre drogi wraz z samochodami i kierowcami. Trzeba było zamknąć lotniska, a dziesiątki tysięcy ludzi pozbawionych było prądu. Księżna Catherine, ciężarna żona księcia Williama, dzielnie stawiała czoła opadom, bawiąc się na świeżym powietrzu ze skautami.

Śnieżyce sprawiły, że w nocy z piątku na sobotę wiele dróg hrabstwa Kumbria na północnym zachodzie Anglii zostało zamkniętych. Na jednej z nich utknęło 70 kierowców, którzy musieli opuścić swoje samochody i spędzić noc w w okolicznym liceum Millom High School lub w lokalnych hotelach.

Księżna Catherine doświadczyła śniegu w Kumbrii

Jedną z osób, które doświadczyły piątkowej śnieżycy w Kumbrii, była też Księżna Catherine, która odwiedziła jeden z tamtejszych obozów skautów. Mimo niesprzyjającej pogody ciężarna żona księcia Williama ćwiczyła z dziećmi nowe umiejętności, m.in. rozpalanie ognia czy wyrabianie ciasta na chleb.

Dziesiątki tysięcy bez prądu

Nie tylko w Kumbrii sytuacja pogodowa była trudna. Także mieszkańcy kilku innych reginów Wielkiej Brytanii mieli problemy przez śnieżyce. Lokalne media donoszą m.in. o tym, że w regionie West Midlands, na terenie hrabstwa Shropshire, w sobotę przewróciła się piaskarka.

W Irlandii Północnej aż 35 tysięcy osób było pozbawionych prądu, na południowym zachodzie Szkocji taki sam problem występował w sześciu tysiącach domostw. Opady doprowadziły też do zamknięcia pasów startowych angielskich portów lotniczych: East Midlands, Leeds/Bradford oraz Humberside.

Jeszcze kilka dni

Brytyjscy meteorolodzy zaznaczają, że zimowa aura może utrzymywać się w kraju jeszcze przez kilka dni.

Autor: map/rs / Źródło: Reuters TV

Pozostałe wiadomości