Najnowsze

Każdy żeglarz będzie chciał nad Adriatyk

Najnowsze

Prognoza dla żeglarzy
Prognoza dla żeglarzy

Zarówno Bałtyk, jak i jeziora w czwartek na pewno nie będą odpowiednimi miejscami dla żeglarzy. Deszcze, burze, a nawet sztormy zapanują nad krajowymi wodami. Dobry dzień będą mieli za to ci, którzy pływają po wodach Chorwacji, a także w okolicy greckich Cyklad.

Międzyzdroje, Kołobrzeg, Ustka, a po wschodniej stronie Wybrzeża Łeba, Trójmiasto i Krynica Morska - to miejsca, których deszcze na pewno w czwartek nie ominą. Zagrzmieć może w Kołobrzegu i w Sopocie. Na termometrach zobaczymy 15-16 st. C, a wiatr powieje maksymalnie z siłą 5-7 st. Beauforta.

Popada i na oddalonych od brzegu obszarach Bałtyku. Istnieją spore szanse, że zachodnią część otwartego morza nawiedzi sztorm. Im dalej na wschód, tym wiatr będzie łagodniejszy. Temperatura utrzyma się na nie najwyższym poziomie 15-16 st. C.

Burze nad Mamrami

Nad Mamrami, najdalej wysuniętym na północ, ulubionym jeziorem żeglarzy, niebo rozbłyśnie piorunami. Nad pozostałymi akwenami Warmii, Mazur i Podlasia, a także Mazowsza i Bieszczad popada. Wiatr osiągnie prędkość 2-5 st. B, a temperatura powietrza będzie oscylowała między 14-16 st. C.

Dobre warunki w Chorwacji

Na wodach przybrzeżnych Grecji fale nie będą duże. Wiatr osiągnie tam siłę średnio 3 st. B. Tylko w okolicy Cykladów powieje mocniej. Temperatury przekroczą 30 st. C. W Chorwacji na pewno przyjemnie będzie pływać w pasie od Zadaru po Dubrownik, gdzie siła wiatru będzie sięgać nawet 5 st. B.

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości