Najnowsze

Kapryśna pogoda na Mazurach i Wybrzeżu

Najnowsze

Nad Bałtykiem w piątek pogoda będzie zmienna

Wypoczywający nad Bałtykiem i na Mazurach muszą się w piątek przygotować na kapryśną pogodę. Będzie się chmurzyć i przelotnie padać, pojawią się także burze. Deszcz nie zdominuje jednak dnia - na zmianę z opadami ma się rozpogadzać.

Słońce na zmianę z deszczem, a także przemieszczające się burze - tak będzie wyglądać pogoda na Mazurach. Termometry w całym regionie pokażą dość wyrównane wartości: od 20 do 22 st. C. Najcieplej, 23 st. C, będzie w Rucianem Nidzie.

Amatorzy kąpieli w jeziorach muszą się przygotować na to, że woda nie będzie zbyt ciepła - jej temperatura wyniesie 14-15 st. Z południowego zachodu powieje dość słaby wiatr o prędkości 5-6 km/h.

Nad Bałtykiem zmiennie i niezbyt ciepło

Także nad Bałtykiem warunki atmosferyczne będą zmienne - deszcz na zmianę z przejaśnieniami i lokalne burze. Termometry w kurortach Wybrzeża pokażą 20-21 st. C. Temperatura wody w Bałtyku wzdłuż zachodniej części linii brzegowej wyniesie 14-16 st., natomiast na wschodzie będzie nieco niższa: 11-13 st. Zachodni i południowo-zachodni wiatr powieje z prędkością 6-15 km/h.

Najprzyjemniejsze warunki czekają wypoczywających w Krynicy Morskiej - tam będzie najcieplej - 22 st. C w powietrzu i 14 st. w wodzie - i najmniej wietrznie, 6 km/h. Trójmiasto odnotuje 21 st. C dla powietrza, 13 st. dla wody i słaby wiatr o prędkości 8 km/h.

Autor: js / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości