Kąpiel w Bałtyku? W piątek odradzamy

Kurorty polskie
Kurorty polskie
Kurorty polskie

W piątek nad polskim morzem nie ma co liczyć na warunki sprzyjające plażowaniu. Relaksowi zagrożą m.in. burze z piorunami. Dużo lepiej sytuacja przedstawia się w kurortach europejskich i światowych.

W pasie od Międzyzdrojów po Ustkę niewykluczone są przelotne deszcze. W Kołobrzegu i w Ustce zagrzmi.

Temperatury wyniosą od 21 do 24 st. C - im dalej na wschód, tym będzie cieplej. Z temperaturą wody będzie odwrotnie - im dalej na zachód, tym Bałtyk będzie bardziej sprzyjał kąpieli. Nawet jednak w najcieplejszych miejscach temperatura wody nie przekroczy 18-19 st. C.

W Zatoce Gdańskiej zapowiada się deszczowy i burzowy dzień. Szczególnie ostrożni powinni być turyści spędzający wakacje w okolicach Łeby, Jastarni i Sopotu - oni mają największe szanse na dostrzeżenie na niebie piorunów.

26 st., najwyższą tego dnia temperaturę w regionie, pokażą sopockie termometry. Temperatura wody nie wyniesie więcej niż 17-18 st. C.

Temperatura Bałtyku/Pracownia Dynamiki Morza, Instytut Oceanografii, Uniwersytet Gdański

Burze nie ominą polskich jezior

Wypoczywający nad północno-wschodnimi i wschodnimi jeziorami również powinni być czujni. Burze prawdopodobnie ominą tylko jeziora Ryńskie i Nidzkie. Na Mazurach będzie cieplej niż nad morzem - od 26 do 29 st. C, ale woda będzie miała dokładnie taką samą temperaturę jak w Bałtyku.

W Europie upalnie

Wypoczywających w kurortach europejskich czeka kolejny piękny dzień. Najcieplejszy będzie w Turcji, Grecji, Hiszpanii i na Cyprze. Tam możemy się spodziewać ponad 30 st. C.

Nie tak upalnie, ale wciąż gorąco, będzie w Bułgarii, we Francji, w Chorwacji i we Włoszech.

Najchłodniej w czwartek będzie w Portugalii, gdzie nie należy sie spodziewać więcej niż 25 st. C.

Kurorty europejskie
Kurorty europejskie

Palące słońce w Tunezji i Egipcie

Polacy, którzy wybrali Tunezję i Egipt, poczują palące słońce. Aż 38 st. wyniosą temperatury w Tunisie i w Hurgadzie. Izraelski Eljat (z 42 st. C), tradycyjnie, będzie najcieplejszym światowym kurortem.

W Maroku spotkamy się z nieznacznym zachmurzeniem, termometry wskażą tam od 26 do 30 st. C.

Ameryki Środkowej nie oszczędzą ani deszcze, ani burze, choć będzie tu naprawdę ciepło - ponad 30 st. C. Najmniej przychylne turystom będą meksykańskie Cancun i kubańska Hawana.

Deszczowo, ale równie ciepło będzie w Tajlandii.

Pochmurne niebo zawiśnie też nad głowami turystów w Indiach.

mass_upload
mass_upload
mass_upload
mass_upload
mass_upload
mass_upload
mass_upload
mass_upload
mass_upload
mass_upload
mass_upload
mass_upload

Autor: map//ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości