Kanary i Madera toną w deszczach

Prognoza pogody na czwartek (19.06) dla kurortów europejskich
Prognoza pogody na czwartek (19.06) dla kurortów europejskich
Prognoza pogody na czwartek (19.06) dla kurortów europejskich

Turyści w krajach afrykańskich powinni być przygotowani na kolejny dzień upałów. Natomiast w Europie słońce pokaże się w bardzo niewielu miejscach. Na Wyspach Kanaryjskich prognozowane są opady.

Na Wyspach Kanaryjskich, turystów czeka zróżnicowana pogoda. Na Teneryfie będzie deszczowo. Słupek rtęci osiągnie 24 kreski. Woda będzie chłodniejsza od powietrza o trzy stopnie. Na Gran Canarii prognozowana jest chłodniejsza temperatura, termometry wskażą 22 stopnie, słońce będzie się tam przebijać zza chmur, ale synoptycy nie przewidują opadów.

Deszcze na Atlantyku

Turystów na Maderze czeka chłodna niespodzianka: dla wyspy prognozowany jest deszcz i temperatura 17 st. C.

W Portugalii będzie ciepło, ale niebo pozostanie zachmurzone. Temperatura powietrza oscylować będzie wokół 23-25 st. C. Woda nie będzie sprzyjać kąpielom.

Coraz cieplej i pogodniej robi się w Hiszpanii. Termometry wskażą 28 st. C na zachodzie kraju i 26 w Walencji. W Barcelonie czeka na turystów burzowa pogoda. Temperatura w tym mieście wyniesie 22 st. C.

Burze we Francji i Chorwacji

Turyści na Lazurowym Wybrzeżu powinni się przygotować na burzowy dzień. Temperatura powietrza wyniesie od 23 st. C w Cannes do 26 st. C w Perpignan. Woda nie zachęca do zażywania kąpieli morskich, będzie bardzo zimna: od 14 do 15 st. C.

Na północy Włoch również prognozowane są burze. Temperatura osiągnie maksymalnie 26 st. C. W pozostałej części Włoch i na Sycylii będzie ciepło, ale w większości regionów niebo będą przysłaniać chmury.

Również Chorwację czeka bardzo burzowa aura. Na całej linii brzegowej synoptycy spodziewaj się opadów deszczu i grzmotów. Najcieplej będzie na północy, w Rovinju, temperatura osiągnie 25 st. C; na południu w Makarskiej termometry wskażą zaledwie 23 kreski. Woda zimna, w najcieplejszych miejscach osiągnie 16 st. C.

Na greckich wyspach upały i bezchmurne niebo

W Grecji kontynentalnej turyści również nie zobaczą słońca. Chmury będą je zasłaniać przez cały dzień. Będzie za to bardzo ciepło: temperatura wyniesie od 27 st. C (temp. wody 15 st.C) na Korfu do 29 st. C (temp. wody 17 st.C) w Salonikach.

Na wyspach Morza Egejskiego prognozowane jest bezchmurne niebo i prawdziwe upały. Na Krecie temperatura sięgać będzie 34 st. C, a na Rodos 31.

Na Cyprze przewidywany jest kolejny upalny dzień. Temperatury będą się wahać od 31 st. C do 34. Woda będzie ciepła. W najzimniejszym miejscu wyniesie 19 st. C. Podobna pogoda będzie w Turcji.

Afrykańskie temperatury

Chłodniej niż wczoraj się zrobi w Egipcie, ale i tak szykuje się upalny dzień. Termometry wskażą 38 st. C w Tabie, a 30 st. C w Aleksandrii. Temperatura wody wahać się będzie od 21 st. C do 26.

Tunezja będzie chłodniejsza od kraju faraonów. Prognozowana temperatura wyniesie od 27 st. C na Dżerbie do 29 st. C w Monastyrze i Tunisie. Woda będzie ciepła, w najchłodniejszym miejscu odczujemy 17 st. C.

Zachmurzone niebo zobaczą turyści przebywający w Maroko. Jedynie w Agadirze słońce będzie świeciło przez cały dzień. Termometry wskażą od 22 s. C w Rabacie do 25 st. C w Tangerze.

Burze na Karaibach, upał w Indiach

W Ameryce Środkowej na turystów czeka kolejny upalny i burzowy dzień. Temperatura wyniesie od 32 st. C w Caracas, Puerta Plata do 33 st. C w Hawnie, Cancun i Acapulco.

Na Malediwach zza chmur będzie wyglądać co jakiś czas słońce. Upał będzie zachęcał do plażowania i kąpieli morskich.

Indie charakteryzować się będą zróżnicowaną pogodą. Na południu będzie ciepło, ale i deszczowo. Natomiast na północy niebo będzie zachmurzone, ale temperatura będzie dochodziła do 38 st.C.

Indonezja gorąca, ale deszczowa

W Phuket, Medanie i Dżakarcie prognozowany jest burzowy dzień. Temperatura będzie oscylować w okolicach 31-32 st.C.

Na Bali turyści będą cieszyć się z letniej aury. Temperatura będzie zachęcać do plażowania. Słupek rtęci pokaże 37 kreskę.

Prognoza pogody na czwartek (19.06) dla kurortów światowych
Prognoza pogody na czwartek (19.06) dla kurortów światowych

Autor: mab/mj / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości