Huragan Larry w Kanadzie. Powyrywane drzewa i ludzie bez prądu

Autor:
ps
Źródło:
PAP
Ścieżka huraganu Larry wzdłuż Nowej Fundlandii według polskiego czasu
Ścieżka huraganu Larry wzdłuż Nowej Fundlandii według polskiego czasu
Ventusky
VentuskyŚcieżka huraganu Larry wzdłuż Nowej Fundlandii według polskiego czasu

Huragan Larry w nocy z piątku na sobotę lokalnego czasu spowodował zniszczenia na półwyspie Avalon w kanadyjskiej prowincji Nowa Fundlandia, w tym w stolicy St. John's. Po uderzeniu żywiołu kilkadziesiąt tysięcy osób było pozbawionych prądu. Mieszkańcy w sobotę rano zastali zalegające na ulicach powyrywane drzewa z korzeniami.

Larry został sklasyfikowany jako huragan pierwszej kategorii z piątku na sobotę, gdy na półwyspie Avalon przyniósł opady deszczu i utrzymujący się wiatr o prędkości 130 kilometrów na godzinę.

Na ulicach miasta St. John's, czyli stolicy prowincji, w sobotę rano zalegały gałęzie, a drzewa na wielu trawnikach zostały wyrwane z korzeniami i przewrócone.

Huragan Larry. Dziesiątki tysięcy osób były bez prądu

- Huragan Larry spowodował znaczne zniszczenia drzew i mienia w całym naszym mieście - powiedział burmistrz St. John's Danny Breen na konferencji prasowej w sobotę. Zdaniem burmistrza jednak "mogło być o wiele gorzej".

Prawie 10 tysięcy osób w mieście nadal było bez prądu w sobotni wieczór - podała strona internetowa Newfoundland Power. Wcześniej tego dnia ponad 30 tysięcy osób było bez prądu.

Królewska policja Nowej Fundlandii wezwała pieszych i kierowców na całym półwyspie do pozostania w domu, podczas gdy funkcjonariusze przeczesywali teren, aby zgłosić powalone drzewa i linie energetyczne.

Huragan Larry na zdjęciu satelitarnymworldview.earthdata.nasa.gov

Autor:ps

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: worldview.earthdata.nasa.gov

Pozostałe wiadomości