Najnowsze

Jeziora niespokojne, nad Bałtykiem wyjrzy słońce

Najnowsze

Prognoza dla żeglarzy na 6 lipca
Prognoza dla żeglarzy na 6 lipca

Polskie morze w środę będzie przychylne dla żeglarzy, ale pogoda na jeziorach pozostawi jeszcze sporo do życzenia. Wciąż najlepsze warunki do rozwinięcia żagli będą na południu Europy.

Temperatura w najpopularniejszych marinach Bałtyku nie przekroczy 25 st. C, a niebo będzie prawie bezchmurne. Padać może jedynie w Sopocie. Wiatr na polskich wodach będzie sprzyjał żaglowaniu. Na Wybrzeżu Zachodnim osiągnie 2 do 4 st. w skali Beauforta. Intensywniej powieje w Zatoce Gdańskiej - tam do 6 st. w skali Beauforta.

Na Mazurach wiatr również nie będzie silny - od 2 do 6 w skali Beauforta. Jednak bardziej porywisty może stać się w trakcie burz, które synoptycy zapowiadają na środę dla tego regionu. Będzie też chłodniej niż nad morzem - od 20 do 22 st. C, a niebo zakryją chmury.

Lepsze warunki do pływania w Grecji

Grecja jak zwykle nie zawiedzie żeglarzy. W środę będzie tam ciepło i będzie wiał idealny do pływania po morzu wiatr od 1 do 4 st. w skali Beauforta. Miejscami może być jednak pochmurnie. Średnia temperatura na greckim wybrzeżu wyniesie ok. 27 st. C. Podobnie ma się prognoza pogody dla Chorwacji.

Autor: xyz/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości