Najnowsze

Jest ładniej niż w minionych latach

Najnowsze

Wyjątkowo ładny lipiec
TVN24/TVN MeteoWyjątkowo ładny lipiec

Gdybyśmy chcieli na podstawie dzisiejszego dnia ocenić tegoroczne lato, na tle poprzednich wypadłoby ono naprawdę korzystnie. Pokusił się o to synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski, który sprawdził, jaka była pogoda 9 lipca rok, pięć i 10 lat temu. - Nie mamy na co narzekać - przekonuje.

Rok temu było wprawdzie odrobinę cieplej - maksymalne temperatury w kraju wyniosły 30 st. C, czyli o jeden stopień więcej, niż dzisiaj - ale niebo było mocniej zachmurzone. Na dodatek w najchłodniejszym regionie było o jeden stopień chłodniej.

10 lat temu pogoda była podobna jak w zeszłym roku, ale temperatury niższe - wynosiły od 20 do 24 st. C. Zatem z 9 lipca 2003 r. dzisiejszy dzień też wygrywa. Pięć lat temu natomiast było nie tylko chłodno - od 18 do 22 st. C - ale jeszcze do tego padało i grzmiało.

- Na tej podstawie można powiedzieć, że lato jest naprawdę ładne - przekonuje Chrzanowski. Synoptyk zaznacza jednak, że na podsumowanie całego lipca czy lata dopiero przyjdzie czas. - Jutro już warunki będą zupełnie inne i to porównanie mogłoby zupełnie inaczej wypaść - podsumowuje Chrzanowski.

Autor: js/mj / Źródło: TVN24, TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/TVN Meteo/Shutterstock

Pozostałe wiadomości