Najnowsze

Jesień nie może być piękniejsza

Najnowsze

Uroki jesieni w obiektywie internautów
Kontakt MeteoUroki jesieni w obiektywie internautów

Przełom września i października okazał niezbyt sprzyjający pod względem aury. Jednak Wasze zdjęcia zamieszczone w Kontakcie Meteo pokazują, że mimo wszystko tegorocznej jesieni nie brakuje urody.

Mimo zniechęcającej pogody wielu osobom nie brakuje zapału do tropienia ciekawych i pięknych widoków towarzyszących przemianie lata w jesień. Uwagę internautów, którzy zamieścili swoje zdjęcia w Kontakcie Meto, przykuwają różne rzeczy i zjawiska.

Kolory tegorocznej jesieni

Popularnym obiektem fotografowania jest wyjątkowa jesienna kolorystyka:

Ulotne nici, delikatne krople

Wiele osób zwraca uwagę na ulotne zjawiska, charakterystyczne tylko dla kilku tygodni jesieni. Jedno z nich to babie lato. Kapryśna aura ostatnich dni pozwala uważnym obserwatorom fotografować je w różnych odsłonach.

Łukasz M zachwycił się "naturalną biżuterią" czyli zawieszonymi na pajęczynie kroplami rosy lub deszczu. Monika_Szulak pokazała, jak pięknie błyszczą w pełnym słońcu, a luka_4 z kolei uchwycił je, kiedy w chłodny poranek pokryły się białymi drobinkami szronu.

Baśniowe krajobrazy

Typowe dla jesieni są także radiacyjne mgły - ci, którym chciało się chwycić za aparat wcześnie rano, kiedy słońce dopiero wstaje, złowili wyjątkowe, wręcz baśniowe widoki. Fotografie Casimirusa, luki_4 czy FLASHBYDGOSZCZA pokazują, że niskie jesienne słońce przeświecające przez gałęzie drzew albo jesienne chmury odmienia nawet zwykły parkowy czy osiedlowy krajobraz, a o zachodzie wyczarowuje fantastyczne kolory na niebie.

Na przekór szarości

Dobrym przykładem na to, że nawet nieprzyjazna aura potrafi pozytywnie zaskoczyć, jest zdjęcie luki_4 z gdyńskiej plaży. Tęcza uchwycona na tle szarych, deszczowych chmur niesie naprawdę sporą dawkę optymizmu.

Autor: js/map / Źródło: Kontakt Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt Meteo

Pozostałe wiadomości