Najnowsze

Jesień łagodnie wkracza do gry

Najnowsze

Jesień łagodnie wkracza do gry (TVN24)
Jesień łagodnie wkracza do gry (TVN24)

Do końca tygodnia przydadzą się parasole. Synoptycy prognozują bowiem przelotne opady deszczu. Nie rozczaruje natomiast temperatura. Dopiero od niedzieli czeka nas ochłodzenie.

Środa, 3 października

W środę deszczu możemy spodziewać się na południowym-wschodzie i wschodzie kraju. Przewidywana wysokość opadów wyniesie ok. 5 -15 l/mkw. Deszcz będzie z każdą godziną słabnąć. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie.

Temperatura maksymalna wyniesie od 15 st. C na Lubelszczyźnie, przez 18 st. C w centrum kraju do 21 st. C. na Dolnym Śląsku.

Czwartek, 4 października

W czwartek sytuacja odwróci się. Słonecznie będzie na wschodzie i na południu Polski, natomiast na pozostałym obszarze kraju zaobserwujemy wzrost zachmurzenia. Zaowocuje to opadami deszczu przemieszczającymi się od zachodu w głąb kraju. Na Pomorzu możliwe są burze.

Najniższe wartości pokażą termometry na Pomorzu Zachodnim, gdzie zatrzymają się przy 15 st. C. Nieco cieplej w centrum kraju - 20 st. C. Najwyżej słupki rtęci poszybują na południu Polski. W tym rejonie pokażą 22 st. C.

Wiatr umiarkowany i dość silny, na zachodzie i Pomorzu do 60 km/godz., południowo-zachodni.

Piątek, 5 października

W piątek pogodna aura znów czeka mieszkańców Polski południowo-wschodniej. Nad resztą kraju zagoszczą deszczowe chmury.

Biegunem chłodu okaże się w piątek Podlasie, gdzie termometry pokażą tylko 12 st. C. W centrum możemy spodziewać się 17 st. C. Najcieplej będzie w Małopolsce, gdzie temperatury będą podobne jak w czwartek.

Sobota, 6 października

Najpogodniej i najchłodniej zarazem będzie w sobotę na Podlasiu. Termometry pokażą w tym regionie znów tylko 12 st. C. W pozostałej części kraju będzie nieco cieplej, 15 st. C w centrum, do 23 na Podkarpaciu. Przygotujmy się na opady deszczu. Na Śląsku możliwe burze.

Niedziela, 7 października

W niedzielę znów lepiej zabrać parasol wybierając się na spacer. Synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu. Pokropi na terenie całego kraju.

Temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. C na Podlasiu, 12 st. C w centrum kraju do 15 st. C na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni.

Autor: adsz/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości