Najnowsze

Jelenie weszły do kamienicy w Szczecinie. "Były przestraszone"

Najnowsze

Trzy zabłąkane jelenie w SzczecinieŁowczy Miejski
wideo 2/16

Na jedno z podwórek na szczecińskim osiedlu Dąbie zabłąkały się trzy jelenie. Były wystraszone i przedostały się aż do bram jednej z kamienic.

W niedzielę rano na jedno z podwórek na osiedlu Dąbie w Szczecinie zabłąkały się trzy jelenie. Informacja pojawiła się na profilu "Łowczy Miejski - na ratunek zwierzętom".

Jak czytamy, zwierzęta wędrowały wzdłuż rzeki Płoni, były wystraszone i przedostały się między domy i garaże, aż do bramy kamienicy.

"Zorganizowaliśmy akcję tak, żeby jelenie nie wbiegły na ruchliwą jezdnię. Pomogła nam w zabezpieczeniu szczecińska policja. Otworzyliśmy bramę w stronę rzeki, autami zamknęliśmy przestrzeń na osiedle" - czytamy.

Oficer prasowa sierżant sztabowa Ewelina Gryszpan potwierdziła udział szczecińskiej policji w akcji ratowania jeleni. - Jelenie sprawnie przeszły przez drogę, pokonały ją bez jakichkolwiek utrudnień i komplikacji. Zdrowe dotarły do naturalnego środowiska - powiedziała w rozmowie z tvnmeteo.pl

Jelenie przebiegły do rzeki, przez ogrody na teren bagien nad jeziorem Dąbie.

Biologia gatunku

Jeleń szlachetny (Cervus elaphus) to jeden z największych gatunków z rodziny jeleniowatych (Cervidae). Masa ciała dużego osobnika wynosi do 350 kilogramów (maksymalnie 497). W Polsce jelenie występują we wszystkich większych kompleksach leśnych.

Autor: dd,anw/aw / Źródło: Łowczy Miejski - na ratunek zwierzętom, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Łowczy Miejski - na ratunek zwierzętom

Pozostałe wiadomości