Najnowsze

Jeleń w centrum Zakopanego. Przyszedł zjeść obiad

Najnowsze

Jeleń w centrum Zakopanego
Jeleń w centrum Zakopanego

Do centrum Zakopanego zawitał we wtorek jeleń. Niczym niewzruszony szukał tam pożywienia. Przeszkadzali mu jedynie turyści, nachalnie robiący zdjęcia.

We wtorek późnym popołudniem w rejonie ulic Droga do Bristolu i Chałubińskiego pasł się niczym niewzruszony jeleń ze sporych rozmiarów rogami. Nie bał się przejeżdżających samochodów. Czasami bardziej nerwowo reagował na fotografujących go turystów niż miejski zgiełk.

Turystyczna atrakcja

- Tak bywa w tym rejonie, ale zawsze kończy się bez ekscesów dla zwierząt czy ludzi - informuje Maciej Fajto, dyżurny monitoringu straży miejskiej w Zakopanem.

Miejscowi do takiego widoku są przyzwyczajeni, dla turystów to prawdziwa atrakcja.

Jak opowiada portalowi tvnmeteo.pl p. Fajto, dzikie zwierzęta schodzą z pól w poszukiwaniu pożywienia. Straż miejska na ogół nie interweniuje, chyba że zwierzę jest pokaźnych rozmiarów drapieżnikiem, np. niedźwiedziem. Wówczas usypia się zwierzę i kieruje z powrotem do lasu.

W przypadku jeleni nie podejmuje się interwencji, bo zwierzęta samodzielnie wracają w góry.

- Jeśli chcielibyśmy go złapać, mógłby przestraszyć się i wpaść pod samochód - opowiada Fajto. Najlepiej takiemu osobnikowi nie przeszkadzać, zostawić go w spokoju i odejść, radzi pracownik zakopiańskiej straży miejskiej.

Autor: mar/map / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości