Najnowsze

Jedząc tylko ziemniaki schudł 10 kg w miesiąc. Teraz podjął roczne wyzwanie

Najnowsze

Pan Ziemniak

Pewien Australijczyk chciał schudnąć i poprawić swoje zdrowie. Postanowił, że z nowym rokiem przechodzi na dietę ziemniaczaną. W miesiąc schudł 10 kg. Zadowolony z rezultatów postanowił rozciągnąć postanowienie na cały rok.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Pomysłodawcą ziemniaczanej diety odchudzającej jest 34-letni mieszkaniec Melbourne, Andrew Taylor. 4 stycznia tego roku podjął miesięczne wyzwanie, które polegało na jedzeniu wyłącznie ziemniaków. Z obroki termicznej wyeliminował smażenie i zaczął używać więcej przypraw niż soli. Sięgał po wszelkie dostępne odmiany ziemniaka i testował różne sposoby jego przygotowania. Dodatkowo mógł jeść tyle ziemniaków, ile dusza zapragnie. Sięgał po posiłek kiedy tylko czuł się głodny.

Poskromić obżarstwo

Skąd ten jednoskładnikowy eksperyment dietetyczny? Taylor chciał w ten sposób nie tyle schudnąć, co zapanować nad swoim niepohamowanym głodem i ograniczyć uzależnienie od jedzenia, a zwłaszcza mięsa.

W chwili rozpoczęcia eksperymentu jego waga była rekordowo wysoka i wynosiła 151,7 kg. Po miesiącu jedzenia wyłącznie ziemniaków spadła do 141 kg.

- Bardzo trudno było mi przejść obojętnie wokół tych wszystkich pysznych rzeczy, które uwielbiam jeść - opowiada Taylor.

Pod kontrolą

Australijczyk przeszedł na restrykcyjną dietę po konsultacji z lekarzem i dietetykiem. Po miesiącu wyrzeczeń zrobił badania kontrolne, które wykazały, że wszystkie parametry ma w normie.

- Dopóki jestem fizycznie i psychicznie zdrowy, chcę iść z tym dalej - opowiada o eksperymencie 34-latek.

Jeśli jego zdrowie zacznie szwankować, Taylor zapewnia, że przestanie stosować jednoskładnikową dietę.

Zdrowy ziemniak

Ziemniak to zdrowe warzywo. Zawiera witaminę C i B6, jest dobrym źródłem potasu, magnezu, fosforu i niacyny. Natomiast ich skórka jest bogata w błonnik.

Dietetycy krytykują jednak tę jednoskładnikową dietę ze względu na znikomy udział białka. Podkreślają, że tylko racjonalne odżywianie i wysiłek fizyczny pozwolą na efektywne, zdrowe i bezpieczne odchudzanie.

A poniżej przedstawiamy przepis na ziemniaki na sposób indyjski z garam masala według Moniki Mrozowskiej.

Menu z pudełka. Odcinek 1
Menu z pudełka. Odcinek 1TVN Meteo Active

Autor: mar/mab / Źródło: today.com

Pozostałe wiadomości