Najnowsze

Jak się nie dać oszukać biurom podróży?

Najnowsze

Wakacje z biurem podróży. Co musisz wiedzieć?
TVN Meteo ActiveWakacje z biurem podróży. Co musisz wiedzieć?

Krzysztof Góralczyk z Polskiej Izby Turystyki i Adriana Wojniusz, ekspert ds. ubezpieczeń z portalu polisaturystyczna.pl w "Studiu Active" tłumaczyli, o czym należy pamiętać, decydując się na wycieczkę organizowaną przez biuro podróży.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Kto nie marzy o najlepiej dwutygodniowym bezstresowym wylegiwaniu się na leżaku w rajskim kurorcie? Prawdopodobnie każdy bez większych oporów dałby się namówić na taką formę relaksu. Nic więc dziwnego, że ponad 3 tys. biur podróży funkcjonujących na terytorium Polski całkiem nieźle sobie na rynku radzi.

Nie ufaj tylko sprawdzaj

Jednak, jakby nie patrzeć, warto zadbać, aby biuro zajmujące się spełnieniem naszego marzenia o leżeniu na rajskiej plaży, nie zamieniło go w stresujący bieg z przeszkodami.

- Słodycz niskiej ceny (za wycieczkę - przyp. red.) wyparuje dużo szybciej niż gorycz złych wakacji - podkreślił Krzysztof Góralczyk z Polskiej Izby Turystyki, gość "Studia Active". - Jak widzimy wyjazd do Grecji na 2 tygodnie za około 450 zł, to powinniśmy się zastanowić, czy to jest właściwa oferta i przede wszystkim co jest w tej cenie zawarte - podkreślił.

Warto, zanim zdecydujemy się zapłacić za wyjazd, sprawdzić organizujące je biuro od strony prawnej. Warto wejść na stronę Polskiej Izby Turystyki (PIT) i w wyszukiwarce sprawdzić, czy wybrana przez nas firma jest członkiem PIT-u i na terytorium jakich państw ma prawo wysyłać swoich klientów.

Ubezpiecz się z głową

Adriana Wojniusz, ekspert ds. ubezpieczeń z portalu polisaturystyczna.pl w "Studiu Active" podkreśliła, że kupując wycieczkę powinniśmy poważnie przestudiować zapisy dotyczące ubezpieczenia naszego życia i zdrowia.

- Należy przede wszystkim sprawdzić dokładnie, co operator nam oferuje - podkreśliła Wojniusz. - Zwykle są to najtańsze ubezpieczenia - dodała, wskazując, że pokrywane koszty leczenia pokrywane są do wysokości do 10 tys. euro. W przypadku posiadania tzw. karty EKUZ (Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego) 10 tysięcy euro jest rozsądną kwotą, dzięki której można spać spokojnie pod warunkiem, że wyjeżdżamy na wakacje do krajów członkowskich. - Jeżeli chcemy wyjeżdżać dalej w świat, powinna nas interesować kwota od 40 tys. euro wzwyż - sprecyzowała.

Spersonalizuj ochronę

- Warto dobrać ofertę dla siebie - podkreśliła Wojniusz, precyzując, że istotne jest określenie, gdzie i po co jedziemy. - Musimy rozróżnić, czy jedziemy jechać z rodziną tylko leżeć na leżaku, czy chcemy aktywnie uprawiać sport - dodała. To istotne, ponieważ leczenie zatrucia pokarmowego w zagranicznym szpitalu będzie tańsze niż kilkudniowa hospitalizacja w wyniku poważnego urazu lub złamania, nabytego podczas np. uprawiania wspinaczki po skałach w pobliżu.

Autor: stella/mk / Źródło: TVN Meteo Active

Pozostałe wiadomości