Najnowsze

Jak epidemia COVID-19 zmieniła Wenecję

Najnowsze


Europejska Agencja Kosmiczna pokazała zdjęcia satelitarne Wenecji. Widać na nich, jak wyglądało to miasto przed i w trakcie pandemii COVID-19. Zobacz skutki kwarantanny narodowej we Włoszech.

Ograniczenia w ruchu i narodową kwarantannę we Włoszech widać na zdjęciach satelitarnych. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) zestawiła zdjęcia Wenecji zrobione 19 kwietnia 2019 (na dole po lewej) z tym z 13 kwietnia 2020 (po prawej), aby pokazać, jak zmieniły się ikoniczne dla Wenecji kanały podczas epidemii COVID-19. Fotografie wykonano za pomocą satelity Copernicus Sentinel-2.

Skutki kwarantanny

Na zdjęciach cieśnina Canal Grande oraz kanał Canale della Giudecca w tym roku wydają się prawie puste w porównaniu do tego, co widać na zdjęciach sprzed roku. Można też zaobserwować, że ruch z Wenecji na wyspę Murano jakby się zatrzymał.

W 2019 roku w jednym z portów widać dwa duże statki wycieczkowe, podczas gdy w tym roku to miejsce wydaje się puste. Od kiedy na początku marca Włochy zostały objęte kwarantanną, miasto jest puste. Nie tylko nie ma turystów.

ZOBACZ, JAK ZMIENIŁA SIĘ WENECJA:

Autor: dd/aw / Źródło: ESA, CNN

Źródło zdjęcia głównego: ESA

Pozostałe wiadomości