Najnowsze

"Jak działa zdrowy człowiek?"

Najnowsze

"Jak działa zdrowy człowiek"
TVN 24"Jak działa zdrowy człowiek"

"Jak działa zdrowy człowiek", na czym polega ta inicjatywa, jakie są jej cele i co to właściwie oznacza prowadzić zdrowy tryb życia? Wyjaśniała to Tatiana Mindewicz-Puacz, koordynatorka kampanii.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Najmłodsi też powinni prowadzić zdrowy styl życia - zwłaszcza, że tyją w zastraszającym tempie. Żeby tak było, Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało rozporządzenie likwidujące kaloryczne i niezdrowe przekąski w sklepikach szkolnych i uniemożliwiające dzieciom unikanie zajęć wychowania fizycznego za pomocą rocznych zwolnień lekarskich, których nauczyciele nie mogą już akceptować.

Ponadto ruszyła kampania "Jak działa zdrowy człowiek", koordynowana przez Tatianę Mindewicz-Puacz z TVN Style.

Kampania o zabójcach

- Ta kampania mówi szerzej o trzech zabójcach: o otyłości, czyli o jedzeniu, o wszelkiego rodzaju używkach i o stresie - wymieniła Mindewicz-Puacz. - To są choroby cywilizacyjne - podkreśliła. - Ile pieniędzy byśmy włożyli w leczenie, to jeżeli nie zaczniemy czegoś robić, aby nie zachorować, to nie mamy szans - zaznaczyła.

Porażające liczby

- Postęp cywilizacji jest nieprawdopodobny. Kiedyś mówiliśmy, że zabijają głównie choroby zakaźne, dzisiaj są to choroby cywilizacyjne - wyjaśniła goszcząca we "Wstajesz i weekend" Mindewicz-Puacz. Liczby mówią same za siebie.

- 87 proc. zgonów na terenie Unii Europejskiej jest spowodowanych chorobami przewlekłymi, których część powodują czynniki takie, jak palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, złe odżywianie i brak aktywności fizycznej - zauważyła. - Mamy realny problem - podkreśliła.

Trzy proste rady

- My w kampanii podajemy dość proste metody na to, jak nie chorować: zwracać uwagę na to, co jemy, ruszać się i dbać o relaks umysłu - powiedziała. Mindewicz-Puacz nie kryje, że najlepszą metodą jest prewencja i nauka od najmłodszych lat. - Zamiast dziecku podać sok, należy podać wodę, zamiast czekolady dać owoc - podpowiadała.

- Ja mam nadzieję, że ta kampania będzie ponad podziałami i każdy zdroworozsądkowy człowiek się do niej przyłączy - przyznała Mindewicz-Puacz.

Autor: stella/map / Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości