Najnowsze

Izrael pracuje nad szczepionką na koronawirusa. Testy na ludziach planowane na październik

Najnowsze

Co musisz wiedzieć o koronawirusie? Ministerstwo Zdrowia radziKancelaria Premiera
wideo 2/21

Izraelski Instytut Badań nad Biologią pracuje nad szczepionką na koronawirusa SARS-CoV-2. Jak poinformował w czwartek minister obrony, rozpoczęcie testów na ludziach zaplanowane jest na październik.

W czwartek premier Izraela Benjamin Netanjahu gratulował szefowi Izraelskiego Instytutu Badań nad Biologią.

- Cieszę się, że słyszę o takich postępach i chciałbym ci pogratulować. Kontynuuj tę ścieżkę z maksymalną prędkością, z jaką uważasz, że naukowo można to zrobić - powiedział Netanjahu. Premier chciałaby, aby bezpieczna i skuteczna szczepionka dla wszystkich mieszkańców Izraela trafiła na rynek do końca pierwszego kwartału 2021 roku.

Praca nad szczepionką

Izraelski Instytut Badań nad Biologią (IIBB) pracuje nad szczepionką od sześciu miesięcy, a w marcu rozpoczął testy na zwierzętach. Testy na ludziach planowane są na październik tego roku.

- Wszystkie próby, które przeprowadziliście, zakończyły się sukcesem, to daje wielką nadzieję - powiedział w czwartek minister obrony narodowej Beni Ganc po zwiedzeniu instytutu. Placówka znajduje się w mieście Nes Syjona, około 25 kilometrów na południe od Tel Awiwu. Zdaniem dyrektora instytutu badawczego Shmuela Shapira szczepionka jest "doskonała".

Według danych z portalu worldometers.info w Izraelu zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 jest ponad 79 tysięcy osób, zmarło 576.

Autor: anw/aw / Źródło: Reuters, israelnationalnews.com

Źródło zdjęcia głównego: Vesna_Pixi/Pixabay.com

Pozostałe wiadomości