Najnowsze

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Porywy nawet do 90 kilometrów na godzinę

Najnowsze

Prognoza pogody na noc 17/18.08
Prognoza pogody na noc 17/18.08tvnmeteo.pl
wideo 2/5

Nad morzem nadal będzie silnie wiać. Porywy mogą dochodzić nawet do 90 kilometrów na godzinę - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne.

Silny wiatr: alerty IMGW pierwszego stopnia

W województwie zachodniopomorskim i pomorskim w pasie powiatów nadmorskich obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 do 55 kilometrów na godzinę, w porywach do 90 km/h, z kierunku południowo-zachodniego i zachodniego.

Na Pomorzu Zachodnim alarmy stracą ważność o godzinie 12 w środę, a na Pomorzu o godzinę później.

Intensywne opady deszczu z burzami: ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia

W tych samych powiatach woj. zachodniopomorskiego i pomorskiego synoptycy przewidują także wystąpienie intensywnych opadów deszczu, którym mogą towarzyszyć burze.

Na Pomorzu Zachodnim alerty będą ważne do godz. 11 w środę, a na Pomorzu do godz. 12 tego samego dnia.

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami wyniesie od 30 do 50 litrów wody na metr kwadratowy, Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie możliwy jest grad.

IMGW wydał alarmy hydrologiczne, ostrzegając przed gwałtownymi wzrostami stanów wody.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWIMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia, zgodnie z definicją IMGW, przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Autor: kw,ps / Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości