Najnowsze

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Najnowsze

Aktualna sytuacja pogodowa
tvn24Aktualna sytuacja pogodowa

W kilku regionach silnie wieje. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe. We wschodniej części strefy brzegowej ogłoszono alert drugiego stopnia, a w części zachodniej, w północnym fragmencie województwa pomorskiego i w województwach: świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia.

W części wschodniej strefy brzegowej ogłoszono drugi, prawie najwyższy stopień ostrzeżenia pogodowego.

Prognozowany jest tam wiatr zachodni do północno-zachodniego o sile 7 w porywach do 8-9 w skali Beauforta (50-60 km/h, w porywach do 85 km/h). Alert obowiązuje od poniedziałku od godz. 18 do wtorku do godz. 11.

Alert pierwszego stopnia

W części zachodniej strefy brzegowej ogłoszono ostrzeżenie pierwszego stopnia. Powieje zachodni wiatr o sile 5-6, w porywach 7 stopni w skali Beauforta (20-40 km/h, w porywach do 60 km/h). Alert obowiązuje od godz. 10.30 do godz. 19.

W subregionie nadmorskim woj. pomorskiego wystąpi silny wiatr o średniej prędkości 40- 60 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Alert obowiązuje od godz. 6.30 do godz. 17.

Na terenie woj. świętokrzyskiego powieje silny wiatr o średniej prędkości 25-35 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu. Alert obowiązuje od wtorku od godz. 3 do godz. 11.

Na obszarze woj. małopolskiego prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 25-35 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu. Ostrzeżenie obowiązuje od wtorku od godz. 3 do godz. 11.

Na obszarze woj. podkarpackiego może wystąpić silny wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 4 do godz. 12.

Legenda

Ostrzeżenie drugiego stopnia przewiduje "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności".

Alert pierwszego stopnia oznacza, że możliwość wystąpienia "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne".

Autor: zupi,mab/map / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: IMGW

Pozostałe wiadomości