Ile kalorii mają wakacyjne przekąski?

Ile kalorii mają wakacyjne przekąski?
Ile kalorii mają wakacyjne przekąski?
Ile kalorii mają wakacyjne przekąski?

Lody, gofry, frytki i zapiekanki. To nasze ulubione wakacyjne przekąski. Jeśli nie chcesz przytyć na urlopie, lepiej z nich zrezygnuj, bo mają tyle kalorii co obiad - ostrzega w "Studio Active" dietetyk Aneta Łańcuchowska.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Będąc nad morzem, trudno oprzeć się kulinarnym atrakcjom w postaci słodkich i słonych przekąsek. Najchętniej sięgamy po lody, gofry i frytki. Dietetyk Aneta Łańcuchowska nie zostawia na nich suchej nitki.

- Zawierają bardzo dużo tłuszczu, bardzo dużo cukru, bardzo mało witamin i składników mineralnych oraz bardzo mało błonnika - tłumaczy.

Nie dostarczają naszemu organizmowi nic poza tłuszczem i węglowodanami. Już na godzinę po ich zjedzeniu znów czujemy się głodni i sięgamy po kolejne. Jeśli po gofra czy frytki będziemy sięgać raz dziennie, to z pewnością wrócimy z wakacji z nadprogramowymi kilogramami i oponką na brzuchu.

Ile to ma kalorii

Porcja frytek to ok. 124 gramy, a w 100 gramach frytki mają ok. 340 kcal. Oznacza to, że niewinnie wyglądająca tacka z frytkami zawiera ok. 370 kcal, a to tyle, ile ma obiad.

Niewinnie wyglądający gofr to 140 kcal, ale bez cukru pudru. Z cukrem pudrem to już ok. 200 kcal, a z bitą śmietaną, owocami i polewą to ok. 400 kcal.

Autor: mar/map / Źródło: TVN Meteo Active

Pozostałe wiadomości