Najnowsze

Ile kalorii mają naleśniki z serem, a ile z dżemem?

Najnowsze

Ile kalorii mają naleśniki?
TVN Meteo ActiveIle kalorii mają naleśniki?

Ile kalorii mają naleśniki? Wersja bez czegokolwiek, samo ciasto, dostarcza około 170 kcal. Kaloryczność posiłku zwiększa farsz - np. twaróg z jogurtem i cukrem czy np. nutella. Ile kalorii kryje się w takich daniach wyjaśnia Katarzyna Biłous, dietetyk współpracujący z kliniką rehabilitacyjną ORTOREH.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Porcja naleśnika bez dodatków dostarcza naszemu organizmowi około 170 kcal. Kaloryczność tego posiłku, jak zauważa dietetyk Katarzyna Biłous współpracująca z kliniką rehabilitacyjną ORTOREH, zależna jest jednak bezpośrednio od dodatków, czyli farszu, jakim jest naleśnik wypełniony.

Słodkie kalorie

W przypadku porcji 180 g naleśników z farszem w postaci białego twarogu z jogurtem i cukrem, kaloryczność posiłku rośnie nieznacznie, do około 295 kalorii. Nieco mniej, bo 223 kcal., kryje się w takiej samej porcji naleśników z niskosłodzonym dżemem jagodowym.

- Najbardziej kaloryczną opcją jest naleśnik z nutellą - zauważyła dietetyk. Porcja 180 g dostarcza aż 670 kcal. Ponadto jest to posiłek obfity w tłuszcz, którego w porcji 180 g kryje się aż 30 g. - To dwie łyżki oleju - zauważyła dietetyk.

Autor: stella/mk / Źródło: TVN Meteo Active

Źródło zdjęcia głównego: TVN Meteo Active

Pozostałe wiadomości