Najnowsze

Idą kolejne burze. Nad Bałtykiem sztorm

Najnowsze

Burze mogą być silne

Z czwartku na piątek mieszkańcy Pomorza, Podlasia, a także zachodniej części Polski powinni spodziewać się silnych burz, którym lokalnie towarzyszyć będą intensywne opady deszczu. Na Bałtyku spodziewany jest sztorm.

Dziś w nocy nad Pomorzem, Kujawami i Ziemią Lubuską mogą przejść silne wyładowania atmosferyczne. W piątek pas burz obejmie swoim zasięgiem tereny Podlasia, Pomorza, a także zachodnią Polskę (pas od Pomorza po Dolny Śląsk). W czasie burz mogą lokalnie wystąpić intensywne opady deszczu. Prędkość wiatru może w porywach dochodzić do 80km/h.

Wszystkiemu winien chłodny front

Za zmianę pogody odpowiada chłodny front atmosferyczny, który napłynął znad Niemiec i zderzył się z ciepłą masą powietrza ze wschodu. – W środę ta strefa na zachodzie była niebezpieczna. Przechodząc przez Polskę na wschód stopniowo wygasała - mówił Tomasz Wasilewski, synoptyk TVN Meteo.

Burze nie będą aż tak gwałtowne. W czwartkowe popołudnie dotrze do Polski z zachodu kolejny chłodny front atmosferyczny.

Na Bałtyku sztorm

W południowej i południowo-wschodniej części Bałtyku będzie sztorm. Synoptycy ostrzegają przed opadami przelotnego deszczu i burzami. Zalecamy wyjątkową ostrożność i śledzenie komunikatów pogodowych.

W strefie nadbrzeżnej wiatr będzie wiał z południowego-zachodu. Początkowo w porywach osiągnie 8 stopni w skali Beauforta. Wiatr z godziny na godzinę ma słabnąć.

(TVN Meteo)
Burze w czwartek 23.06(TVN Meteo)TVN Meteo

Autor: usa//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości