Najnowsze

I słońce, i deszcz. A ciepło tylko w sobotę

Najnowsze

Nie zabraknie słonecznych chwil

W ciągu nadchodzących pięciu dni padać będzie prawie codziennie - na szczęście tylko lokalnie. I choć słonecznych chwil też nie zabraknie, to temperatura przeważnie nie będzie dopisywać. Tylko w sobotę zrobi się naprawdę bardzo ciepło. Uwaga na wiatr: ten okresami może być silny.

Piątek, 28 września

W piątek na północy kraju będzie pochmurno. Nie zabraknie tam też niewielkich opadów deszczu, które z biegiem dnia powinny jednak stopniowo zanikać. Na pozostałym obszarze kraju pogoda dopisze.

Na termometrach zobaczymy typowo wrześniowe wartości. Spodziewamy się od 15 st. C na Wybrzeżu Gdańskim i Suwalszczyźnie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 21 st. C w Małopolsce.

W pierwszej połowie dnia wiatr może dawać się nam we znaki - będzie umiarkowany, a chwilami nawet dość silny. Na Pomorzu, okresami, jego prędkość może dochodzić do 65 km/h.

Sobota, 29 września

W sobotę pogoda popsuje się na zachodzie i na południowym zachodzie Polski. Nad te obszary nadciągną ciemne chmury, z których spadnie deszcz. Mieszkańcy pozostałych części kraju cieszyć się będą dobrą pogodą.

Temperatura w porównaniu z piątkiem wzrośnie. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci wskażą od 17 st. C na Pomorzu, przez 22 st. C w centrum kraju, do 25 st. C na Podkarpaciu.

Tym razem wiatr nie będzie uciążliwy. Słabe i umiarkowane podmuchy nadejdą z południa.

CZYTAJ BLOG SYNOPTYK ARLETY UNTON-PYZIOŁEK O PROGNOZACH NA WEEKEND I NA NAJBLIŻSZE TYGODNIE

Niedziela, 30 września

Na wschodzie kraju dzień zapowiada się pochmurno i z opadami deszczu. Na pozostałym obszarze kraju będzie ładnie.

Niestety nigdzie temperatura nie dobrnie do 20 st. C. Spodziewamy się wartości rzędu 15 st. C na północy, 18 st. C w województwach centralnych i 19 st. C na Podkarpaciu.

Wiatr znów może wiać silniej.

Poniedziałek, 1 października

Na początku tygodnia w wielu miejscach kraju będzie pogodnie. Tak naprawdę tylko na południowym wschodzie kraju zrobi się pochmurno i deszczowo.

Temperatura nadal będzie nie najwyższa. Wyniesie od 15 st. C na Podkarpaciu, przez 17 st. C w Polsce centralnej, do 19 st. C na Pomorzu Zachodnim.

Wtorek, 2 października

Wtorek - i to w całym kraju - upłynie pod znakiem słońca.

Słupki rtęci poszybują w górę, jednak nie tak wysoko, jak pewnie wielu z nas by sobie życzyło. Termometry wskażą od 17 st. C na północnym wschodzie, przez 19 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na południowym zachodzie.

Autor: map/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości