Najnowsze

Huk i krzyki. Nagrała uderzenie pioruna

Najnowsze


Gwałtowne burze przeszły w środę nad Walią, a strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkanka Gwersyllt uchwyciła na filmie moment uderzenia pioruna.

W środę pogoda w Gwersyllt, mieście położonym w Walii, była gwałtowna. Strażacy interweniowali wielokrotnie. Jedno ze zgłoszeń wpłynęło około godziny 20.

- Piorun uderzył w antenę na posesji, co spowodowało niewielkie uszkodzenia. Jednej osobie podaliśmy tlen - przekazał rzecznik straży w rozmowie z lokalnymi mediami. Agencja Reutera podaje natomiast, że piorun trafił w transformator.

Moment uderzenia uchwyciła na nagraniu mieszkanka Gwersyllt.

Ostrzeżenia

W środę w tym regionie obowiązywały ostrzeżenia drugiego stopnia. Meteorolog Steve Ramsdale z brytyjskiego serwisu Met Office powiedział, że miejscami w Walii w środę w ciągu godziny spadło 60 litrów wody na metr kwadratowy. W poniedziałek w całej Wielkiej Brytanii odnotowano 50 tysięcy uderzeń piorunów.

Met Office wydał również na czwartek żółte ostrzeżenie pogodowe. Wraz z falą upałów, która dotarła do Wysp Brytyjskich, mogą pojawić się wyładowania atmosferyczne.

Autor: anw/aw / Źródło: Reuters, https://www.walesonline.co.uk/